"Destan yazacaksak başından sonuna kadar yazmalıyız"

15 Temmuz gecesi eşi Erol Olçok ile oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Nihal Olçok, süreci takip ettiğini söyleyerek, “Eğer biz destan yazacaksak başından sonuna kadar destan yazmalıyız” dedi.   

Güncel 27.03.2018, 00:45
"Destan yazacaksak başından sonuna kadar yazmalıyız"

Zararlı Alışkanlıklardan Korunma Derneği (İHSANDER) tarafından Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde ‘15 Temmuz Destanı’ adlı konferans etkinliği düzenlendi.

Şehit Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok, konferans öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada“15 Temmuz’u yaşayan 3 tane gazimiz var. Ben biraz daha fazla 15 Temmuz sonrası, daha hasret, daha özlem, daha davalar odaklıyım. Süreci takip etmeye çalışıyorum. Bu davaların sonucu bizim için çok önemli. Eğer biz destan yazacaksak başından sonuna kadar destan yazmalıyız. Yarım kalmamalı bu destanlar. Genç nesillere ancak böyle örnek oluruz. Giriş, gelişme ve sonuç. Sonuç olmadan hiçbir şey olmaz. Yarım kalan her şeyin muhakkak günü gelir ve rövanşı alınır. O yüzden biz bunu yük olarak gençlere değil, büyükler olarak hakkıyla bitirip, yeni nesle yeni umutlarla yollarına devam etmelerini sağlamalıyız. 15 Temmuz girişim değildi, darbeydi. Milletin, ümmetin durdurduğu bir darbe oldu. Afrin başka bir şeydir. Afrin politikadır, stratejidir, bütünlüktür, milleti korumaktır. Diğeri İstanbul’un göbeğinde vatana tecavüzdür” dedi.                                          

Yorumlar (0)