Devlet Bahçeli Başak Cengiz Cinayetine Sert Tepki Gösterdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Ataşehir'de eline aldığı samuray kılıcıyla Başak Cengiz'i hunharca katleden şahsa sert tepki gösterdi.

Güncel 13.11.2021, 22:47
Devlet Bahçeli Başak Cengiz Cinayetine Sert Tepki Gösterdi

İstanbul Ataşehir'de eline aldığı samuray kılıcıyla Başak Cengiz'i vahşice katleden katile sert tepki gösteren Bahçeli, ''Acı sadece Cengiz ailesinin acısı değil, içinde yetiştikleri camiamızın ve aziz milletimizin de acısıdır. Ayrıca katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını hassaten ve ısraren bekliyor, bunun takipçisi olacağımın altını çiziyorum.'' dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamasında Akli dengesi bozuk bahanelerinin işlenen cinayeti perdelemesine müsaade edilmemesini ümit ettiğini belirterek, "kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza yönelik her neviden saldırı ve şiddet girdabı maalesef genişleyerek toplumsal huzur ve sükûnetimizi tehdit etmektedir. Aldığımız her acı haber, duyduğumuz her vahşi olay hüznümüze hüzün eklemekte, yüreklerimize ateş düşürmektedir." dedi.

İstanbul Ataşehir’de eline aldığı samuray kılıcını masum bir insana hunharca sallayıp katleden caninin herkesin tüylerini diken diken ettiğini belirten Devlet Bahçeli; Ne üzücü bir kayıptır ki, Mimar Başak Cengiz kızımız 28 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Acı sadece Cengiz ailesinin acısı değil, içinde yetiştikleri camiamızın ve aziz milletimizin de acısıdır. Başak Cengiz kızımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Mekanı cennet olsun. Hem muhterem ailesine hem de camiamıza baş sağlığı temennilerimi iletiyorum. Ayrıca katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını hassaten ve ısraren bekliyor, bunun takipçisi olacağımın altını çiziyorum. Akli dengesi bozuk bahanelerinin işlenen cinayeti perdelemesine müsaade edilmemesini de ümit ediyorum.'' dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)