'Deyyus' İfadelerine Sert Tepki: Uzman Çavuşlar yalnız değildir

CHP Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın UZMAN ÇAVUŞLARIMIZ İÇİN "DEYYUS" ifadeleri tepkilere neden oldu. Milliyetçi Hareket Partisi (AR-GE) Genel Başkan Yardımcısı MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "CHP’li Erdek Belediye Başkanı’nın memuriyete geçen bir kahramanımıza deyyus iftirası alçaklıktır, hesabı sorulacaktır!" dedi.

Güncel 07.06.2020, 12:57 07.06.2020, 13:51
'Deyyus' İfadelerine Sert Tepki: Uzman Çavuşlar yalnız değildir

CHP'li Belediye Başkanı Hüseyin' Sarı'nın Uzman Çavuşlar için "DEYYUS" ifadesine MHP milletvekilleri sert tepki göstererek, "Uzman Çavuşlar yalnız değildir...Onlara baskı, taciz, küfür, hakaret; yani mobbing uygulamaları vatana ihanetle eşdeğer bir alçalma halidir." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (AR-GE) Genel Başkan Yardımcısı MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Uzman Çavuşlara "Deyyus" denilmesine sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter; "Bir süredir susuyorum. Söz gümüşse sükut altındır diyorum. Fakat olmuyor...CHP, Kahraman Uzman Çavuşlarımızı istismar ediyor, hakaret ve hıyaneti reva görüyor. CHP’li Erdek Belediye Başkanı’nın memuriyete geçen bir kahramanımıza deyyus iftirası alçaklıktır, hesabı sorulacaktır! Uzman Çavuşlarımızı bir baltaya sap olamayanlar diye gören ve gösteren mülevves CHP’li Belediye Başkanına diyeceğim şudur: Ben de Uzman Çavuşum...Uzman Çavuşlar vatanın şehitler tepesi, milletin yiğit türbedarlarıdır. Ey Belediye Başkanı asıl sen balta ol, sapı da bizden olsun... Uzman Çavuşlar yalnız değildir...Onlara baskı, taciz, küfür, hakaret; yani mobbing uygulamaları vatana ihanetle eşdeğer bir alçalma halidir. Uzman Çavuşlarımız kahramandır, aksini iddia edenler korkak ve kalleştir...Sayın Milletvekillerimize teşekkür ediyorum..." dedi.

Milletvekili Cemal Enginyurt ise; "CHP Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı denilen çukur tip! UZMAN ÇAVUŞLARIMIZ İÇİN "DEYYUS"demiş. Hüseyin! Sana cevap vermek isterdim. Lakin İstanbul MHP Milletvekili kardeşim @mbulentkaratas, çok güzel cevap vermiş.Uzman çavuşlar candır. Özür dile seviyesiz çukur adam." ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442