Diş Teknisyenleri Derneği Başkanı Adnan Öz, Protez Yapım İşleri Durdurulmalı

Diş Teknisyenleri Derneği Samsun Şube Başkanı Adnan Öz, Korona virüsü salgını herkesi etkileyebileceğini belirterek, doktorlar da dahil bütün diş teknisyen ve personelinin risk altında olduğunu ve diş protezleri işlerinin acilen durdurulması gerektiğini söyledi.

Güncel 26.03.2020, 12:32 26.03.2020, 14:19
Diş Teknisyenleri Derneği Başkanı Adnan Öz, Protez Yapım İşleri Durdurulmalı

Ağız Diş Sağlığı Merkezleri diş protez yapım işlerini acilen durdurması gerektiğini belirten Diş Teknisyenleri Derneği Samsun Şube Başkanı Adnan Öz, Sağlık Bakanına çağrıda bulundu. 

AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZLERİ DİŞ PROTEZ YAPIM İŞLERİNİ DURDURMALIDIR!

Adnan Öz, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde hâlâ hasta bakıldığını belirtti. Doktorlar da dahil bütün diş teknisyen ve personelinin risk altında olduğunu ve diş protezlerinin aciliyetinin olmadığını ifade eden Öz, laboratuvarların hastanede çalışan personelinin kısmi tatil yapması gerektiğini ifade etti.

ADNAN ÖZ; KISMİ TATİL BEKLİYORUZ

Diş Teknisyenleri Derneği Samsun Şube Başkanı Adnan Öz yazılı basın açıklamasında, “Bizler diş protez yapım işlerini ihale usulü almış ve normal şartlarda hizmetimizi yerine getirmekteydik. Fakat bilindiği üzere Koronavirüs tehdidi ile karşı karşıyayız. Bu hizmetlere bir ara verilmesi hem diş hekimlerimizin, hem hastahane personelinin, hem hastaların ve hem de bizlerin sağlıklı kalabilmesi ve virüs tehdi ortadan kalktıktan sonra hizmetlere devam edebilmek için için bir an önce kısmi tatil ilan edilmesini bekliyoruz." dedi.

Diş protezinin aciliyetinin olmadığını, bu dönemde herkesin dikkatli olması gerektiğinin altını çizen, Öz, “Diş hastanelerinin ve ADSM’nin zaten acil vakalara müdahale ettiğini bilinmektedir. Bu nedenle, diş protez yapım işlemlerinin Koronavirüs tehdidi ortadan kalkana kadar ara verilmesi sağlık bakımından çok önemlidir." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442