banner434

Diyarbakır'da silah ve patlayıcılar ele geçirildi

Diyarbakır’da jandarma tarafından yapılan arama çalışmaları sırasında 1 adet uzun namlulu silah ile el yapımı patlayıcılar ele geçirildi.

Güncel 09.04.2016, 12:31
Diyarbakır'da silah ve patlayıcılar ele geçirildi

Diyarbakır Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada; “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Eğil/Sarıcak J.Krk. K.lığınca 2007 yılında işlenen kasten öldürme olayı ile ilgili olarak firari şüphelilerin yakalanması ve suç aletlerinin ele geçirilmesi amacıyla Eğil ilçesi Meşeler mahallesinde arama faaliyeti icra edilmiştir.

Şüpheli şahıslara ait ev ve eklentilerinde icra edilen arama neticesinde; 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeğine ait dürbün, 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 63 adet Kaleşnikof piyade tüfeğine ait fişek, 52 adet Kaleşnikof piyade tüfeğine ait boş kovan, 1 adet hücum yeleği ele geçirildi.


Ayrıca, Kayapınar/Pirinçlik J.Krk.K.lığı sorumluluk bölgesinde bulunan Pirinçlik Mahallesi’nde, yürütülen bir soruşturma kapsamında şüpheli bir şahsa ait ev ve eklentilerinde icra edilen arama neticesinde ise (6) Adet EYP olduğu değerlendirilen madde ele geçirilmiştir.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulmuş olup, olay ile ilgili (2) şüpheli hakkında adli işlemler devam etmektedir.” denildi.

Yorumlar (0)