Down Sendromlular Günü’nde 'Rengimiz Belli Olsun' Kampanyası

Down Sendromlular Günü’nde “Rengimiz Belli Olsun” kampanyası başladı. Liv Hospital Samsun 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nde, Türkiye Down Sendromlular Derneği’nin başlattığı renkli çorap farkındalık etkinliğine katıldı.

Güncel 21.03.2021, 09:16 21.03.2021, 10:18
Down Sendromlular Günü’nde 'Rengimiz Belli Olsun' Kampanyası

Down sendromlu çocuklar, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nü farklı renkte çorap giyerek kutluyor. 

Liv Hospital Samsun 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nde, Türkiye Down Sendromlular Derneği’nin başlattığı renkli çorap farkındalık etkinliğine katıldı. Ellerine renkli çorap giyerek poz veren Liv hekim ve çalışanları, herkese çağrıda bulundu.  Herkesi Renkli Çorap kampanyasına destekte bulunmaya çağıran Hekim ve çalışanlar 'hayat renklerle güzel' dedi.

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nde Samsun'da da düzenlenen farkındalık hareketiyle farklı olmanın bir eksiklik olmadığının altı çizildi. herkesin farklı renkler gibi dünyanın vazgeçilmez bir parçası olduğunun ve birbirini tamamladığına işaret edildi.

Yapılan Renkli Çorap  etkinliğiyle ilgili açıklamada bulunan Fatma Tan Dürüst, “Down Sendromlu çocuklarımızla farklı değil, +1 kromozomla aynıyız. Bu sene Türkiye Down Sendromlular Derneği’nin başlattığı kampanyaya katılım sağlayarak biz de ellerimize renkli çoraplar geçirip poz verdik ve herkese meydan okuyoruz. Bizler renklerimizi belli ederken çok eğlendik. Haydi gelin, sizler de renginizi seçin, herkese gösterin; seçtiğiniz renklerdeki çorapları ellerinize geçirerek poz verin #renginibelliet hashtag’i ile sosyal medyada paylaşım yaparak 21 Mart’ta renginizi gösterin ve farkındalık kampanyasına katkı sağlayın. Hayat renklerle güzel!” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)