Düğün Hazırlığı İçin Öneriler

Düğün tarihi ne kadar yakın ise salonla ilgili masraflar o kadar azalır. Uzadıkça da aynı oranda artar.

Güncel 25.03.2016, 11:11 30.08.2017, 19:52
Düğün Hazırlığı İçin Öneriler

Düğün hazırlıklarına başlamadan önce biraz araştırma yapmak belli konularda fikir sahibi olunmasına yardımcı olabilir. Hazırlıklar için kesin kararlar vermeye öncelikle tarihten başlanması, bütçe veya ayrıntılar üzerinde ne kadar durulacağına karar vermek için belirleyici olur. Bu nedenle öncelikle tarihi belirlemek ve hazırlılar için ne kadar süre olduğunu bilmek önemlidir. Hazırlıkların ne kadar hızlanacağı buna bağlıdır. Bu konu ayrıca bütçenin de belirlenmesi için de önemlidir. Bir diğer konu da düğün salonları için araştırma yapmaktır. Belirlenen tarihe göre düğün salonlarının imkân ve fiyatları değişiklik gösterir. Bu değişiklikler diğer hazırlıkları da etkileyebilir. Dolayısıyla tarih belirlemekle işe başlamak zorunluluk gibidir.

Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

·       Tarih

Düğün tarihi ne kadar yakın ise salonla ilgili masraflar o kadar azalır. Uzadıkça da aynı oranda artar. Tarihin içinde bulunduğu mevsime göre de değişiklik yaşanacaktır. Bu konu doğrudan düğünün temasını etkiler.

·       Bütçe

Düğün salonlarının bulunduğu bölgeler, düğün salonlarının büyüklüğü, kapasitesi ve sunduğu hizmetleri salondan salona farklılık göstereceği için, önceden kabataslak bir planla gidilip görülmesi, bütçe ayrımının daha net olmasını sağlar ve fazla masrafı da önlemiş olur.

·       Mekanın önceden görülmesi

Mekanı önceden görmek büyük avantajdır. Ancak dikkat edilmesi gereken konu, düğün salonları boşken değil, düğün varken, doluyken ziyaret etmektir. Böylece kapasitesi net olarak görülebilir. Boş olarak bahçe veya salonu görmek çoğu zaman aldatıcı olabilir. Ayrıca mümkünse masa ve sandalyeler mevcutken görmek daha faydalı olacaktır.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu