banner399

banner400

banner398

banner401Eğitime Zorunlu Ara 30 Nisan’a Uzatıldı

Koronavirüs salgını sebebi ile alınan önemler kapsamında eğitime ara verildi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 30 Nisan’a kadar uzatılması hakkında açıklamada bulundu.

Güncel 26.03.2020, 19:39 26.03.2020, 20:45
Eğitime Zorunlu Ara 30 Nisan’a Uzatıldı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Eğitimin 30 Nisan’a kadar uzatılması hakkında açıklama yaparak, Milletçe, her eksiğin telafisi olduğunu fakat kaybedilen sıhhatin telafisi olmadığını vurguladı.

Çocuklar için tedbir alınmalıdır

Talip Geylan, Esas olanan yüz yüze eğitim olduğunu, uzaktan eğitimin  bunu karşılamayacağını Ancak şu an kritik bir durumla karşı karşıya bulunulduğunu belirterek, "Yüz yüze eğitime mecburen ara verdik.” dedi. Yaptığı açıklamada velilere de çağrı da bulunan Geylan, “Özellikle velilerimiz, bu süreçte hem çocuklarımızı evde tutmalı, hem verimli zaman geçirmeleri için tedbirleri almalı, hem de uzaktan eğitimi disiplin içerisinde takip etmelerini sağlamalılardır.” dedi.

Uzaktan Eğitim için EBA ve TV üzerinden uzaktan eğitimi devrede

“Eğitime verilen zorunlu ara 30 Nisan’a kadar uzatıldı. İnşallah tekrar uzatmak zorunda kalmayız." ifadelerini kullanan Genel Başkan Geylan, esas olan, insan sağlığı olduğunu dile getirerek, " Milletçe, her eksiğimizi gayretimizle telafi edecek azim ve gücümüz var. Fakat Allah esirgesin kaybedeceğimiz sıhhatin telafisi yoktur. Yüz yüze eğitim esas olandır ve uzaktan eğitim tabii ki bunu karşılamaz. Ancak şu an kritik bir durumla karşı karşıyayız. Yüz yüze eğitime mecburen ara verdik. Devletimiz, çocuklarımızın eğitim sürecinin kesintiye uğramaması ve öğrencilerimizin motivasyonunu korumak adına hızlı bir şekilde EBA ve TV üzerinden uzaktan eğitimi devreye soktu. Öncelikle bu faaliyetin karar vericilerini ve fedakarca hizmet sunan tüm meslektaşlarımı yürekten tebrik ediyorum." dedi.

Uzaktan eğitimi disiplin içerisinde takip edilmeli

Uzaktan eğitimin etkinliği ve faydasını belirleyen temel unsurların başında öğrenci ve velilerin disiplin ve ciddiyeti geldiğini ifade eden Talip Geylan, "Özellikle velilerimiz, bu süreçte hem çocuklarımızı evde tutmalı, hem verimli zaman geçirmeleri için tedbirleri almalı, hem de uzaktan eğitimi disiplin içerisinde takip etmelerini sağlamalılardır. Ayrıca ailelerimiz, MEB’in duyurularını ve öğretmenlerimizin önerilerini de dikkatle takip etmelidirler. Temennim ve duam odur ki, mümkün olabilecek en kısa sürede bu virüs belasını defederek hayatımızı normalleştirebilelim." diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
20°
açık