Ekrem İmamoğlu: Kıbrıs Davası Bizim Davamız

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ağırlandı. İmamoğlu, Türk Ocağı Limasol’un Başkanı Ahmet Arslan’ı ve İngiltere İşçi Partisi Genel Başkanı Jeremy Corbyn’nin özel kalemi Karie Murphy’i konuk etti. 

Güncel 15.08.2019, 19:20
Ekrem İmamoğlu: Kıbrıs Davası Bizim Davamız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kurban Bayramı ardından makamında ziyarette bulunan Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, yerel seçimlerdeki rakiplerinden Selim Kotil Cem Vakfı Onursal Başkanı İzzettin Doğan bir dönem formasını terlettiği KKTC Süper Lig takımlarından Türk Ocağı Limasol’un Başkanı Ahmet Arslan ve İngiltere İşçi Partisi Genel Başkanı Jeremy Corbyn’nin özel kalemi Karie Murphy’ hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundular.

İmamoğlu, kendisini ziyarete gelen misafirlerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

Paylaşmayı seven birisi olduğunu belirten İmamoğlu, "Sorumluluğu da paylaşacağız. Nimetlerini de eşit paylaştıracağız. Beraber düşüneceğiz, beraber konuşacağız. Baktığımız pencere o. Sorunlar çok ama hızlı aşabileceğimizi düşünüyorum. Toplum çok konsantre. Üretmeye konsantre. Ne varsa paylaşmaya hazır. En başta demiştim; hata yapabiliriz. Hatamızı siz düzelteceksiniz. Ya da düşebiliriz, tökezleyebiliriz de. Tutup ayağa kaldıracaksınız. Onlarca insan var görüyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun bambaşka bir farkı vardır.

 KKTC Süper Lig takımlarından Türk Ocağı Limasol’un Başkanı Ahmet Arslan ve yönetim kurulu arkadaşları İmamoğlu ve KKTC’den arkadaşları, keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Arslan,şöyle konuştu: “Gerçekten siyasetin halka rağmen olmayacağını göstermiş oldunuz. Bizim gurur duyduğumuz yanımız, Ekrem İmamoğlu’nun bir zaman KKTC’de Süper Lig takımlarından Türk Ocağı Futbol Kulübü’nde kalecilik, futbolculuk yapmış olmasıdır. Biz hep gurur duyduk. Bizim için Ekrem İmamoğlu’nun bambaşka bir farkı vardır. Bizim içimizden birisiniz. İBB Başkanı olmanız bizi çok gururlandırıyor.”

Kıbrıs Davası Bizim Davamız

Bazen hayat, insanı sürükler ve bir liman gibi durakladığını belirten İmamoğlu, Hayatının en güzel anlarını yaşar ve yola devam eder. Sonra bir yerde daha duraklar. Benim çok değerli hayat duraklarından birisi oldu Kıbrıs – Girne, tabii ki Türk Ocağı. Dolayısıyla o güzel durak hafızamdan hiç çıkmaz. Taze ve diri durur. Beni de renklendirir, ruhumu güzelleştirir. Bu manada o camiadaki arkadaşları hep minnetle anarım. Bugün İBB Başkanı olmam, benim için büyük bir onurdur, gururdur. Tabii büyük sorumluluk. Bu sorumluluk sadece 16 milyon insana değil, beni KKTC’de de takip eden insanlara, başka yerde sevip takip eden insanlara da karşı bir sorumluluk. Diyorum ki bazen, oradaki insanlar da beni takip ediyor daha çok başarılı olmalıyım, onları mutlu etmeliyim. Benimle gurur duymalılar diyorum. Öyle bir bakış açım var. Türk Ocağı’nı da oradaki arkadaşlarımı da buradaki hayranlarını da her zaman çok sevdiğimi, her zaman hafızamda olduğunu söylemek isterim. " dedi.

"Kıbrıs davası bizim de davamız. O gözle bakıyoruz. İnşallah güzel görevler yaparız. Size de görevinizde başarılar dilerim. Başarılı olacağınız konusunda inancım yüksek. İnşallah Türk Ocağı – Doğan maçı izlemeye gelirim” şeklinde konuşan İmamoğlu'nun ardından Arslan, İmamoğlu’na plaket, 2018-19 sezonunda namağlup şampiyon olan U21 takımlarının sembolik kupası ve kalem hediye etti. İmamoğlu’nun son konuğu ise İngiltere İşçi Partisi Genel Başkanı Jeremy Corbyn’nin özel kalemi Karie Murphy oldu. 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)