Elazığ'da Bomba Yüklü Araçla Saldırdılar

 Elazığ Emniyet Müdürlüğüne bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 20 kişi'den fazla yaralı olduğu belirtiliyor.

Güncel 18.08.2016, 11:05
Elazığ'da Bomba Yüklü Araçla Saldırdılar
 Elazığ Emniyet Müdürlüğünebombalı saldırıda  20 kişi kişinin yaralandığı. , emniyet binası ve çevresindeki ev ve iş yerlerinde büyük hasar oluştuğu belirtildi.

 Edinilen bilgilere göre, teröristler bomba yüklü aracı, personellerin giriş çıkış yaptığı Emniyet Müdürlüğü binasının ikinci kapısında infilak ettirildi.

Kent merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan Emniyet Müdürlüğü önünde büyük bir gürültü ile patlayan bomba, kentin dört bir yanından hissedildi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede, ilk belirlemelere göre, aralarında sivillerin de bulunduğu 20 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Patlamada, Emniyet Müdürlüğü binası ile çevresindeki ev, iş yeri ve araçlar da zarar gördü. Bölgedeki bazı ağaçların da devrildiği görüldü.
Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu