En adil tutum tüm öğrencilere 100 PUAN verilmesidir

MEB’in ders etkinliklerine katılıma göre kanaat notları verileceğini duyurmasının ardından açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, ülkemizde önemli sayıda öğrencinin canlı derslere ya katılamamakta ya da ciddi aksaklıklar yaşamakta olduğunu söyledi.

Güncel 15.01.2021, 11:21
En adil tutum tüm öğrencilere 100 PUAN verilmesidir

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, MEB’in ders etkinliklerine katılıma göre kanaat notları verileceğini duyurmasının ardından açıklama yaptı. Uzaktan eğitim sürecinde verilecek puanların okul başarı puanı ve orta öğretim puanı belirlenmesi hesabında değerlendirilmeye alınmamasını da isteyen Geylan, “Bu değerlendirmeler, sadece yüz yüze eğitim döneminde verilen notlar ölçüt alınarak yapılmalıdır” diye konuştu.

Günlerdir uzaktan eğitim sürecinde verilecek ders notlarının doğuracağı sıkıntılarla ilgili çağrıda bulunan ve birinci dönem puanla değerlendirme yapılmamasını öneren Talip Geylan, gelinen noktada MEB ders etkinliklerine katılıma göre kanaat notları verileceğini duyurdu. Fakat ülkemizde önemli sayıda öğrencimiz canlı derslere ya katılamamakta ya da ciddi aksaklıklar yaşamaktadır." diyerek şunları söyledi:

"Belli bölgelerimizdeki internet hizmetinin yetersizliği, Ailede birden fazla canlı derse katılan kişi bulunması, Bilgisayar ve tablet imkanından yoksunluk, Ebeveynlerin cep telefonlarından derslerin takip edilmeye çalışılması, gibi nedenlerden dolayı canlı ders etkinlikleri üzerinden puan değerlendirmesi adaletli sonuçlar doğurmayacaktır. Bu durumda yapılacak en adil tutum tüm öğrencilere 100 PUAN verilmesidir. Verilecek bu 100 puanlar, tüm imkansızlıklara rağmen uzaktan eğitim sürecinde olağanüstü gayret ortaya koyan öğrencilerimizin ve tabii ki öğretmenlerimizin takdir edilmesi kıymetini taşıyacaktır. Öte yandan bir diğer önemli husus da uzaktan eğitim sürecinde verilecek puanların okul başarı puanı ve orta öğretim puanı belirlenmesi hesabında değerlendirilmeye alınmamasıdır. Bu değerlendirmeler, sadece yüz yüze eğitim döneminde verilen notlar ölçüt alınarak yapılmalıdır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)