Erdoğan, Azerbaycan'da resmi törenle karşılandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gittiği Azerbaycan'da resmi törenle karşılandı.

Güncel 21.10.2022, 11:07
 Erdoğan, Azerbaycan'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyarette bulunduğu Azerbaycan'ın Cebrayıl şehrinde, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı.

Erdoğan ve Aliyev'in tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülkenin milli marşları çalındı. Aliyev ile tören kıtasını denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerleri selamladı. İki lider, heyetlerini birbirlerine takdim etmelerinin ardından, baş başa görüşmeye geçti.

Törende, TBMM Başkanvekili Celal Adan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.

Görüşme sonrası iki lider basın toplantısı düzenledi. İlham Aliyev, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki işbirliğinin bundan sonra daha da güçleneceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı erdoğan azerbaycan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan'ın Karabağ'ı ne hale getirdiğini Batı görmek istemediğini belirterek, "İşgal döneminde şu Cebrail'i ne hale getirmişler. Batı neler yapıldığını biliyor. Lahey Adalet Divanı'na getirerek tazminini istemek lazım. İşgalde tahrip edilen bu bölgeler Azerbaycan tarafından yeniden ihya ediliyor. Azerbaycanlı kardeşlerimizin azad edilen topraklara yeniden dönmeye başlaması bizleri sevindiriyor. Azerbaycan vatandaşlarının öz vatanlarına olan hasreti sona ermiştir. Çok kısa zamanda tarımda bu bölgede ciddi neticeler alınacaktır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)