Erdoğan, Bardaklı Jandarma Karakol Komutanlığındaki askerlerle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızıldağ Bardaklı Jandarma Karakol Komutanlığındaki askerlerle telefonla görüştü

Güncel 08.05.2021, 23:27
Erdoğan, Bardaklı Jandarma Karakol Komutanlığındaki askerlerle görüştü

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Kızıldağ Bardaklı Jandarma Karakol Komutanlığındaki askerlerle telefonlagörüşerek, Mehmetçiklerin Ramazanlarını tebrik etti, kadir gecelerini kutladı.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, birlikte iftar yaptığı askerleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştürdü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Bilgin, İmranlı ilçesinde 2200 rakımlı Kızıldağ Bardaklı Jandarma Karakol Komutanlığında vatan savunmasındaki Mehmetçikle iftar yaptı. Ardından iftar sofrasına geçen Başkan Bilgin, askerlere sürpriz yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Bilgin, "İmranlı Bardaklı Jandarma Karakol Komutanlığımızda Jandarma Alay Komutanımızla birlikte askerlerimizin sofralarına konuk olduk. Burada vatan savunmasını yapan Mehmetçiklerimizin selamını ve saygılarını sizlere iletmek istedim. Şu anda sizi dinliyorlar." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmetçiğe hitaben yaptığı konuşmada ise şunları kaydetti:

"Öncelikle komutanlarımızın ve kahraman Mehmetçiğimizin ramazanlarını tebrik ediyorum. Yaklaşmakta olan Kadir Gecesi'ni kutluyorum. Karakoldaki tüm personelimize er, erbaş ve komutanlarımıza yanımda olan arkadaşlarımla beraber bende şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Allah yar yardımcımız olsun. Şimdiden önümüzdeki ramazan bayramlarını da tebrik ediyor, kahramanlarımıza hayırlı tezkereler diliyorum. Tüm kardeşlerimize selamlarımı gönderiyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)