Alexa

Erdoğan, Büyük Samsunlular Buluşması'nda Konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen "Büyük Samsunlular Buluşması"ndaki konuştu

Erdoğan, Büyük Samsunlular Buluşması'nda Konuştu

SAMKON ve SAYSİAD işbirliği ile bugün (16 Mart Cumartesi günü) İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 1919’dan 2019’a 100. Yıl Buluşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Büyük bir kalabalığa sahne olan salonda adeta izdiham yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunlular buluşmasında tarihe not düştü.

Cumhurbaşkanı İstanbul'da bulunan Samsunlular'ın düzenlediği Büyük Samsunlular Gecesi'ne katıldı. Erdoğan, Kendisini coşkuyla karşılayan kalabalığa hitap etti. Samsunlu sanatçı Orhan Gencebay'dan övgüyle bahseden Erdoğan,  Muhalefeti eleştirdi. 

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen "Büyük Samsunlular Buluşması"nda Samsun ve Samsunlulardan da övgüyle bahsetti.

31 Mart için Samsun'dan bir kez daha söz aldık

"Buradan Kuvayı Milliye'nin, milli iradenin şehri Samsun'un tüm ilçelerindeki, mahallelerindeki, köylerindeki, kardeşlerimi selamlıyorum. Orhan Gencebay'ın ifadesiyle 'Cennet gözlü, tatlı dilli Samsunlu' kardeşlerime en kalbi sevgilerimi gönderiyorum." ifadelerini kullanan erdoğan, Kentte, her defasında büyük bir sevgi ve muhabbetle karşılaştığını dile getirerek, "31 Mart için Samsun'dan bir kez daha söz aldık. Buradan sizlerin vasıtasıyla her ziyarette şahsımı bağrına basan Samsunlu kardeşlerime, hemşehrilerime tekrar teşekkür ediyorum. CHP ve HDP bundan da rahatsız oluyor. Hiçbir şey bulamamışlar bizim milletimizle buluşmamıza, dertleşmemize tepki gösteriyorlar." dedi.

Orhan Gencebay'ın güftesini yaptığı yeni esere dikkati çeken Recep Tayyip Erdoğan, "Hele hele bir bestesi çıkınca ondan sonra sen seyret bunun feveranını. Çünkü bu eser çok milli ve yerli bir eser. Tabii müsaade ederseniz ben de kullanırım. Berhudar olun." ifadelerini kullanarak şöyle konuştu:

SAMSUN'U SEVİYORUZ

"Nasıl seven sevdiğinden ayrı kalamazsa biz de milletimizden, Samsunlu kardeşlerimizden ayrı kalamıyoruz. Çünkü biz milletimizi gönülden seviyoruz. Samsun'u kalpten, yürekten seviyoruz. Her karışı şehir kanlarıyla mühürlenmiş bu vatanı aşkla seviyoruz. Sevdası millet olmayanlar elbette bizi anlayamazlar. Kulağını Kandil'den gelecek emirlere dikenler elbette bizim aşkımızın kaynağını öğrenemezler. Gözü çıkarlarından, menfaatlerinden, Ataşehir'de kurdukları rezidans düzeninden başkasını görmeyenler, milletimizle aramızdaki gönül köprüsünü, kalpten kalbe giden o gizli yolu göremezler."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin Avrupa Parlamentosu'na da bir cevap olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir Türkiye var, ikinci bir Türkiye yok. Bakın Yeni Zelanda'da 49 kişi, 49 Müslüman öldürülüyor, hedefte neresi var? Türkiye var, bir de bu kardeşiniz var." şeklinde konuşarak, "Ne şehitlerimiz arasında bir ayrım yapılmasına ne de bu vatan için can veren şehitlerimizin aziz hatıralarının incitilmesine müsaade etmeyiz." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:15
YORUM EKLE

banner325