Erdoğan Çakmak: Böyle Bir Rezalet Görülmedi

Hürriyet Sağlık Sen Genel Başkanı Erdoğan Çakmak, Foks tv'de Pazartesi Akşamları yayınlanan Yasak Elma dizisinin son bölümünde hemşirenin çaycı olarak adledilmesine tepki gösterdi.

Güncel 23.11.2022, 23:29 24.11.2022, 01:27
Erdoğan Çakmak: Böyle Bir Rezalet Görülmedi

Yasak Elma dizisinin son bölümünde hemşirenin çaycı olarak adledilmesine tepki gösteren Hürriyet Sağlık Sen Genel Başkanı Erdoğan Çakmak, "Böyle Bir Rezalet Görülmemiştir" dedi.

 Foks tv'de Pazartesi Akşamları yayınlanan Yasak Elma dizisinin son bölümünde hemşirenin çaycı olarak adledilmesine tepki gösteren Genel Başkan Erdoğan Çakmak, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Bu kutsal mesleği TV lerde, dizilerde, filmlerde, kliplerde sizlerin iğrenç fantazi dünyanıza alet etmeyeceğiz

"Yasak Elma dizisinin bir bölümünde, hemşire çaycı olarak adledilmiş ve birilerinin getir götürcüsü olarak lanse edilmiştir. Ülkemizde hiçbir meslek grubu, televizyonlarda, dizilerde, filmlerde, kliplerde Hemşirelik Mesleği kadar aşağılanmamış, küçük düşürülmeye çalışılmamış, itibarsızlaştırılmaya çalışılmamıştır. Hemşirelik, diğer profesyonel meslekler gibi fakültelerden mezun olunan, sağlık sisteminin bel kemiği olan, sağlık ve hastalık adına binlerce akademik araştırma yapıp her alanda sağlığı geliştirici makaleler yazılan, hastaları için birçok rolü olan, yüzlerce tanı koyabilen profesyonel bir meslektir. Bu kutsal mesleği TV lerde, dizilerde, filmlerde, kliplerde sizlerin iğrenç fantazi dünyanıza alet etmeyeceğiz. Sizin işbilmez, öngörüsüz, bilgisiz, tutarsız, hadsiz olarak planlayıp, oynadığınız roller, hemşirelik mesleğinin kutsallığının ve sanatkarlığının altında ezilmeye mahkumdur.  Bu kadarı yetti. Hemşirelik mesleğini, itibarsızlaştırmanıza asla kayıtsız kalmayacağız.

Tüm üyelerimiz ve Sağlık Çalışanları bilmelidir ki, bu konu ile alakalı sözel ve resmi tüm süreçlerin peşini bırakmayacağız.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)