Erdoğan Çakmak: Yönetici Ahlaki İle Bağdaşmıyor

Erdoğan Çakmak, "Etik değerlerden uzak bu başhekim hakkında gerekli soruşturmanın açılıp görevden alınmasını talep ediyoruz" dedi.

Güncel 16.03.2022, 17:16
Erdoğan Çakmak: Yönetici Ahlaki İle Bağdaşmıyor

Hürriyetçi Sağlık-Sen genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Çakmak, Balıkesir Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan olayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Twitter'a da yansıyan görüntülerde Başhekimin güvenlik görevlilerine hitaben görüntüleri çeken doktoru kastederek, "Şunu da hemen paketleyin, hemen alın hemen" sözlerin tepki gösteren Çakmak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Etik degerlerden uzak bu başhekim...

Balıkesir Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan olayda başhekimin iş bırakma eylemine katılan başka bir hekime paketleyin şunu şeklindeki çirkin söylemi devlet üslubu, yönetici ahlaki, meslek etiği ile bağdaşmamaktadır. Bu davranış liyakatı değil biat kültürünü benimsemiş yapınin sonucu ortaya çıkmış bir durumdur. Bu söz o hekimimiz nezdinde iş bırakma eylemine katılan tüm sağlık çalışanlarına sarf edilmiştir. Bu söylem ve tutum kabul edilebilir değildir. Yaşanan bu vahim olayı Hürriyetçi Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak kınıyor ve aynı zaman Etik degerlerden uzak bu başhekim hakkinda gerekli soruşturmanın açılıp görevden alınmasını talep ediyoruz.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)