Erdoğan'dan Suikast İhbarı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenlediği ortak basın toplantısında suikast iddialarına yönelik soruya yanıt vererek, "Bu haber Milli İstihbarat Teşkilatından kendisine ulaştığını belirtti.

Güncel 20.05.2018, 18:05 20.05.2018, 18:16
Erdoğan'dan Suikast İhbarı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Bosna Hersek’te Bekir İzzetbegoviç ile bir araya geldi. Erdoğan ve İzzetbegoviç ikili görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. 

Erdoğan, suikast iddialarına yönelik ise "Bu haber bana ulaştı. Zaten bana ulaştığı için buradayım. Bu haber bana Milli İstihbarat Teşkilatımızdan ulaştı. Bu ulaştığı için de buradayım. Çünkü bu tür tehditler, bu tür operasyonlar bizi bu yoldan alıkoyamaz. Biz yola çıktığımız zaman, yolumuza devam ederiz. Burada Avrupa’nın değişik yerlerinden gelen binlerce insan burada gelir de eğer görüşmek, buluşmak istediği lideri göremezse, bu benim için doğru bit şey olur mu? Onun için biz kendileri ile burada bu akşam buluşacağız. Bizim planımız çok farklı bir plandır. Yolumuza çıktığımız zaman yılmadan devam ederiz, 15 Temmuz’daki gibi" açıklamasını yaptı

Yorumlar (0)