Erdoğan'dan 'whatsapp' Ardından 'Telegram' Kararı

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi kararı ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yapılan flaş açıklamada Telegram ve BiP kullanmaya başladı.

Güncel 12.01.2021, 22:00
Erdoğan'dan 'whatsapp' Ardından 'Telegram' Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, WhatsApp’ın tepki çeken gizlilik sözleşmesi kararının ardından Telegram ve BiP adreslerinden hesap açtı.

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini 8 Şubat tarihinde zorunlu olarak kullanıcılara kabul ettirmeye çalışmasıyla birlikte uygulama tepki çığ gibi büyüdü. Hemen ardından  WhatsApp'ın sahibi olan Facebook'un Türkiye yönetiminden çok kritik bir açıklama geldi. Açıklamada,“Bazı söylentilere değinmek ve yüzde 100 net olmak istiyoruz. Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini etkilemez” denildi.

'Erdoğan Dijital Medya' Twitter hesabından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haberleşme uygulamaları Telegram ve BİP'te hesap açtı. Yapılan açıklamada, “Erdoğan, BİP uygulamasında "https://channels.bip.ai/join/rterdogan" adresinden, Telegram uygulamasında ise "https://t.me/RTErdogan" adresinden takip edilebilecek” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)