Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Widodo İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile görüştü.

Güncel 30.10.2021, 22:48
Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Widodo İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'yu resmi törenle karşıladı.Recep Tayyip Erdoğan Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile görüştü. Zirvenin yapıldığı Nuvola Kongre Merkezi'ndeki basına kapalı görüşme, 30 dakika sürdü. Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da hazır bulundu.

Joko Widodo Kimdir?

Joko Widodo, 21 Haziran 1961 doğumludur. Endonezya'nın 7. ve şu anki başkanı olan Endonezyalı bir politikacı ve iş adamı olan Widodo, Temmuz 2014'te seçkin bir siyasi veya askeri geçmişe sahip olmayan ilk cumhurbaşkanı olarak seçilen, daha önce 2005'ten 2012'ye kadar Surakarta Belediye Başkanı ve 2012'den 2014'e kadar Cakarta Valisiydi.

2009 yılında Surakarta Belediye Başkanı olarak yaptığı çalışmalardan dolayı ulusal üne kavuşan Widodo, Endonezya Demokratik Parti (PDI-P) partinin adayı olarak seçildi. PDI-P, Endonezya siyasetinde zaten yükselen bir yıldız olarak görülen Jokowi'yi 2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday gösterdi. 22 Temmuz 2014'te cumhurbaşkanı seçildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)