Erdoğan; Güçlü Olmak Zorundayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Savunma Üniversite'si mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Savunma sanayinde tüm sabotajlara rağmen yüzde 70'lere gelindiğini söyledi.

Güncel 05.07.2019, 22:46 06.07.2019, 00:02
Erdoğan; Güçlü Olmak Zorundayız

Erdoğan "Savunma sanayinde tüm sabotajlara rağmen yüzde 70'lere geldik ama biliyoruz ki savunma konusunda aşmamız gereken pek çok sorun olduğunun elbette farkındayız." dedi.

FETONUN İHANET GİRİŞİMLERİ

"Ne zaman bölgemizde kritik gelişmeler yaşansa, ülkemiz içinde milletimizi kendi arasında bölmeye ordumuzu yıpratmaya yönelik hadiselere şahit oluruz." ifadelerini kullanan Erdoğan; Bölücü örgütün karakollara, ilçe ve il merkezlerine saldırmaya başladığını, Bingöl'de 33 silahsız askerimiz, Sivas'ta 33 misafir ve 2 otel görevlisinin yanarak öldüğü olaylar yaşandığını, Başbağlar'da 33 vatandaşın teröristler tarafından alçakça katledildiğini, İçeride istediklerini alamayanların bu seferde Kuzey Irak'ta Süleymaniye'de farklı bir operasyona yöneldiklerini belirtti. Gezi, çukur eylemleri, FETÖ'nün ihanet girişimleri bu büyük fotoğrafın birer parçası olduğunu dile getiren Erdoğan,

İHA ve SİHA'YI VERMİYORLARDI

"Türkiye kendine yönelik saldırıları doğrudan kaynağında kesmiş bir ülkedir. Milletimizle ordumuz arasını açma gayretlerini boşa çıkardık. Suriye'deki oyunu bu şekilde bozduk. Savunma sanayimizin baltalanmasının arkasındaki endişeyi gayet iyi biliyoruz. Amerika'ya gittiğimizde kiralık İHA'yı vermiyorlardı, hele hele SİHA'yı hiç vermiyorlardı. Şimdi onları üretiyoruz. Daha kalitelisi birkaç ay içerisinde üretir hale geleceğiz. Savunma sanayinde her alanda örtülü veya açık ambargo uygulayanlar bu işin yürek, cesaret, azim, çaba işi olduğunu elbette bir gün anlayacaklar. Yüzde 20 yerliden başladık şimdi savunma sanayinde yüzde 70 yapar hale geldik. O gün geldiğinde ne dediklerinin, ne yaptıklarının bir önemi kalmayacak." dedi.

GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ

FETÖ'nün en çok hedef aldığı subay eğitim kaynaklarını yeniden yapılandırdıklarını, Milli Savunma Üniversitesi'nin bünyesindeki eğitim birimleri çok çabuk zamanda toparlandığını ve ayağa kalktığını belirted Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TSK'ya bir daha ne FETÖ'nün ne de herhangi cuntacı, darbeci zihniyetin sirayet etmemesi için yeni eğitim sistemini geliştirerek sürdürmekte kararlıyız. Milletimizle ordumuz arasına kimsenin girmesine izin vermeyeceğiz. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de umudunu bize bağlamış dost ve kardeş topluluklar, mazlumlar ve mağdurlar için güçlü olmak zorundayız. Türkiye içerisinde yer aldığı askeri ittifaklarda başarısıyla ve taahhütlerine bağlılığıyla öne çıkan ve takdir toplayan bir ülke durumundadır. Türkiye NATO'da üstlendiği tüm görevleri alnını akıyla yerine getirmiştir." dedi.

S-400 tartışması, F-35'lerin teslimatı, Doğu Akdeniz ve Libya'daki son gelişmeler, FETÖ ve benzeri paralel yapılanmaları yakından takip ettiklerini belirten Erdoğan, Uluslararası alanda dostlarımızın haklarını savundukça savunma sanayinde maruz kaldığımız ambargoların arttığını görüyoruz. İhtiyacımız olan savunma sanayi ürünlerinin sadece yüzde 20'sini kendimiz üretiyorduk, şimdi ise yüzde 70. Çok büyük engel, zorluk ve sabotajlarla mücadele ederek savunma sanayinde bu orana ulaştık. " dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)