Erdoğan; Gürdal Serenli'nin cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maden ocağındaki patlamada hayatını kaybeden Gürdal Serenli için düzenlenen cenaze törenlerine katıldı.

Güncel 16.10.2022, 23:02 16.10.2022, 23:44
Erdoğan; Gürdal Serenli'nin cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağındaki patlamada hayatını kaybeden Gürdal Serenli için düzenlenen cenaze törenlerine katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazı öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serenli'nin annesi Asiye ve Babası Bircan ile yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Erdoğan, buradaki konuşmasında şunları söyledi:

"Gürdal evladımızı da bir maden şehidi olarak Hakk'a uğurluyoruz. Rabbim annesine, babasına, ailesine sabırlar lütfetsin. İnşallah başta aile olmak üzere bizleri de Rabbim sevgili Habibi'ne bu şehitleriyle beraber komşu eder. Onun için de tabi birliğimizi, beraberliğimizi hiçbir zaman kaybetmeyelim. İşte dünya bu, görüyorsunuz. Bu dünyada birbirimizi kırmak, birbirimizi gücendirmek asla bunlar bizde olmamalı. Bir Müslüman bu noktada tüm hassasiyetini ortaya koymalı. Zira Müslüman o kimsedir ki elinden, dilinden diğer Müslümanlar da emindir, sadıktır. İnşallah bu şekilde hayatımızı sürdürürüz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)