Alexa

Erdoğan; Kara Tren Hiç Gecikmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz sadece ve sadece rabbimizin huzurunda rükûda eğiliriz."

Erdoğan; Kara Tren Hiç Gecikmeyecek

“Niye benim ülkemde benim vatandaşımın verdiği vergiyle 15 Temmuz darbesini yapacak alçaklar, kansızlar ortaya çıkıyor?”

Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Erdoğan; "bu eser dünyada en başarılı uygulamalarını ortaya koyduğumuz kamu özel ortaklığının bir ürünüdür. Günde 50 bin yolcu kapasiteli gar binamız, 3 peronu, 6 demiryolu hattı, 195 bin metrekareyi bulan kapalı alanı, bin 910 araçlık otoparkı, ticari, sosyal ve kültürel alanlarıyla gerçekten örnek bir eser” diye konuştu.

“Bize asla eğilmek yakışmaz. Biz kula kul olmadık”


 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz sadece ve sadece rabbimizin huzurunda rükûda eğiliriz. Hiçbir güç karşısında eğilmedik, eğilmeyiz. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Bu binayı 19 yıl 7 ay süreyle Ankara Tren Garı İşletmesi adıyla kurulan firma işletecek. Sonrada Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına devredecektir." dedi.

Yaklaşık 235 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen bu gar ile birlikte Ankara’nın yüksek hızlı tren hatlarının merkezinde yer almak konumu bir kez daha güçlenmiş olduğunu belirten Erdoğan, "Ne diyor o güzel türküde, ‘Gözüm yolda gönlüm darda, ya kendin gel ya da haber yolla. Duyarım yazmışsın iki satır mektup. Vermişsin trene halini unutup. Kara tren gecikir, belki hiç gelmez. Dağlarda salınırda derdimi bilmez. Dumanın savurur halimi görmez. Gam dolar yüreğim gözyaşım dinmez.’ Bundan sonra kara tren hiç gecikmeyecek merak etmeyin. Çünkü onun yerini artık hızlı trenler alıyor. diye belirtti.

Bu yıl içinde birçok açılışlar yapıldığını belirten Erdoğan; "şimdi de Avrasya Tüneli ile boğazın altından inşallah 106 metre derinlikten muhteşem bir geçişi gerçekleştireceğiz. Otomobil geçecek. Burası Türkiye dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ne varsa Türkiye’de en azından bunlarda olacak. Niye kıskanıyorlar? İşte bundan dolayı. Bizde kıskananlara diyoruz ki çalışın, koşun, sizinde olsun. Mesele bu. Niye benim ülkemi karıştırıyorlar. Niye benim ülkemde benim vatandaşımın verdiği vergiyle 15 Temmuz darbesini yapacak alçaklar, kansızlar ortaya çıkıyor? Onlar kansız, onlar alçak, onlarda vatanseverlik diye bir şey yok” açıklamasında bulundu.

MİLLETİN NE DEDİĞİ ÖNEMLİ

‘İdam istiyoruz’ sloganları üzerine ise Erdoğan, şunları kaydetti: “Yakın yakın merak etmeyin. Yakın inşallah. Hükümetimiz parlamentoya bunu getirecek. Ben inanıyorum ki parlamentodan bu da geçer. Bana da geldiği zaman bende onaylarım. Niye? Millet ne istiyorsa o olur. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi? Milletin. Egemenlik milletin olduğuna göre mesele bitmiştir. Batı şöyle diyor, Batı böyle diyor kusura bakmayın Batının ne dediği değil, milletimin ne dediği önemlidir.”

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 19:51
YORUM EKLE