Erdoğan, "Kimse Bizi Bölmeye Gayret Etmesin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde yaptığı konuşmada Danıştay'ın andımız konusundaki kararını da değerlendirerek, "Kimse bizi bölmeye gayret etmesin" dedi.

Güncel 21.10.2018, 22:01 22.10.2018, 23:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıl sonuna kadar metroya dönüştürdükleri 63 kilometre uzunluğundaki eski Gebze-Halkalı banliyö hattını da hizmete açacaklarını kaydederek, gelecek yıl da 18 kilometrelik Mecidiyeköy-Mahmutbey hattını, Dudullu-Bostancı hattının 10 kilometrelik birinci kısmını, yine 10 kilometrelik Eminönü-Alibeyköy tramvay hattını ve 7,5 kilometrelik Sabiha Gökçen-Kaynarca hattını hizmete açmayı planladıklarını anlattı.

"Kimse bizi bölmeye gayret etmesin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılışındaki konuşmasında, ülkede ayrım yapmak isteyenlerin yanlış istikamete gittiklerini ve bunun bedelini de ağır ödediklerini belirtti.

Kimsenin kendilerini bölmeye gayret etmemesini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Allah'ın bizi kavimler halinde yarattığını biliyor, buna inanıyor ve üstünlüğün sadece ittika ile olduğuna imanımız var." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)