Alexa

Erdoğan, Pakistan dönüşü uçakta konuştu: MHP’de bu noktada çalışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı:   “Bu süreçle ilgili olarak ben üzerime düşeni yapıyorum, yapacağım”"dedi.

Erdoğan, Pakistan dönüşü uçakta konuştu: MHP’de bu noktada çalışıyor

Erdoğan, 'Karargah Rahatsız' manşetiyle ilgili, "Genelkurmay Başkanımızın da, kuvvet komutanlarıyla birlikte dava açması gerekir. Bir Genelkurmay Başkanı’nı, bir turist olarak gösteremezsin" dedi.

Yeni anayasaya işaret eden Erdoğan,temelin sağlam kurulması gerektiğini belirterek,“Bu sayede nice Tayyip Erdoğan’lar çıkar” ifadelerini kullandı.


Kandil’in, ‘Oylarımız hayır’dır, hayır verin’ dediğini kaydeden Erdoğan, “Kişi sevdikleriyle beraberdir. Böyle bir örgüt bu halk oylamasında eğer ‘hayır’ diyorsa, o zaman bizim de vatandaşlarımızı bilgilendirmemiz lazım. Ben hayır dersem, oyumun gideceği yer Kandil’dir” dedi.

Referandum sürecini değerlendiren  Erdoğan, düzenlediği etkinliklerin, “evet” kampanyasında yavaşlamaya sebep olacağı yönündeki yorumları ise reddetti. Erdoğan, şunları söyledi: “Bu süreçle ilgili olarak ben üzerime düşeni yapıyorum, yapacağım. AK Parti Genel Başkanı ve kadrosu da arazide, çalışmalarını sürdürüyor. MHP’de bu noktada çalışmalarını sürdürüyor, sürdürecek. Dayanışma içinde, ‘evet’ için çalışan bir heyetiz; bunu sürdüreceğiz.”

CİDDİ ANLAMDA KARARSIZLAR VAR
Referandum sonucuna ilişkin bir tahmininin olup olmadığıyla ilgili ise Erdoğan, şuan değerlendirme yapmasının erken olacağını söyleyerek, “Ama olumlu olduğunu söyleyebilirim. Ciddi sayılabilecek kararsız bir kesim var. Henüz meseleyi tam kavramamış bir kesim” dedi. CHP’nin son dönemdeki “pozitif siyaset” hamlesinin sorulması üzerine Erdoğan, ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul'da saldırıya uğrayan başörtülü öğrenciyi ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Güzel bir şey. Bu işlerde, niyet çok önemlidir. Sizin bu yaptığınız işte niyetiniz nedir? Onu halk gayet iyi anlar, bilir, orada niyetinizi iyi okur” diye değerlendirdi.

Hürriyet Gazetesi’ndeki “Karargah Rahatsız” manşetine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “28 Şubat’ı andırır bir başlık” yorumlarına karşı çıkarak, “Ben bunu hiç 28 Şubat’a benzetmek istemiyorum. Çünkü biz bir 28 Şubat iktidarı değiliz. Biz bu yola kefenimizi giydik öyle çıktık. Manşetlerle şunlarla bunlarla kimse bizi bir yere yönlendiremez” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın kendisinin Pakistan ziyaretine eşlik etmesini eleştirenlere de sert çıktı.
  Erdoğan, şunları kaydetti: “Kardak’a gidişini turistik ziyarete benzetiyorlar. Bence bu benzetmeyi yapanlara, Genelkurmay Başkanımızın da, kuvvet komutanlarıyla birlikte dava açması gerekir. Bir Genelkurmay Başkanı’nı, bir turist olarak gösteremezsin.”

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 14:31
YORUM EKLE

banner325