Erdoğan Trabzon'da Konuştu: 22 teröristi içeride ve dışarıda öldürdük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da halka hitap etti. 22 teröristi içeride ve dışarıda öldürdük. Ahdimiz var, kararlılığımız var. Ne dedik? İnlerine gireceğiz dedik. Giriyoruz.

Güncel 25.08.2019, 15:54 25.08.2019, 19:48
Erdoğan Trabzon'da Konuştu: 22 teröristi içeride ve dışarıda öldürdük

Başkan Erdoğan Trabzon'da halka hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; "Polisimizle, askerimizle, korucularımızla dağ tepe demeden bu mücadeleyi sürdürüyoruz, sonuna kadar da sürdüreceğiz. Tüm kardeşlerime başarılar diliyorum. Rabbim hepsini de muhafaza etsin diyorum." ifadelerini kullanarak, tüm şehitlerimize bir fatiha okumaya davet eden Erdoğan, Hiçbir şehidimizin kahramanlığı, fedakarlığı Allah'ın izniyle boşa gitmemiştir. Gitmeyecektir. İşte 22 teröristi içeride ve dışarıda öldürdük. Ahdimiz var, kararlılığımız var. Ne dedik? İnlerine gireceğiz dedik." dedi.

Hesap Sorduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon'da yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

"Bu örgütün meclisteki uzantılarına, temsilcilerine en büyük cevap sandıkta verilmesi gerektiğini belirten Erdoğan," İşte biz bu milletin alın teriyle kazandığı paraları Kandil'e gönderenlerden hesap sorduk ve onları görevden aldık mı? Aldık. Biz bunlarla dirsek temasına girmedik girmeyiz. Davetlerimize çağırmadık çağırmayız." dedi.

Lafla peynir gemisi yürümez

Eğitimden sağlığa her alanda Trabzon'un çehresini değiştirdik. Her alanda cazibesi arttı ve artacak. Toplam 64 istasyondan oluşan 52 km'lik raylı sistemle şehir ulaşımında da yepyeni bir devrim yapmaya hazırlanıyoruz. Görüldüğü gibi Trabzon'un ülke ve bölgemizde hak ettiği yere gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. İstanbul'daki attığımız adımlar. Değerli kardeşlerim attığımız adımlar bütün bunlarla birlikte daha ileri seviyeye geleceğiz. Kardeşlerim lafla peynir gemisi yürümez. Biz bu millete aşığız. Aşkı ve davası olmayanlar şehir felaketin pençesinde kıvranırken önceliğini tatile verebilir. İşte İstanbul bunu yaşadı."

Hattı müdafaa değil, sathı müdafa

Milletin verdiği fırasatları geri almasını da bileceğini belirten Erdoğan, "CHP, sen kimin yanındasın  Eğer 'Türkiye'nin yanında olduğunu' söylüyorsan, o zaman milletimize düşmanlık edenlerin yanında ne işin var.  CHP'den tek isteğimiz kendi günübirlik menfaatlerini değil vatanın tamamını, istiklal ve istikbalimizi ilgilendiren meselelerde savunmasıdır. Atatürk'ün dediği gibi Hattı müdafaa değil, sathı müdafa. Yoksa bu millet size verdiği fırsatları geri almasını da bilir." dedi. 

Emine Bulut ve İdam Kararı

Son zamanlarda kadınlara karşı hunharca saldırıların artması üzerine de dikkatleri çeken Erdoğan, "İdam kararlarını ben tek başıma veremem. Meclisten geçecek. Oradan geçerse ben zaten onaylarım. Hele hele Emine Bulut kardeşimizin, hanımefendinin yaşadığı, artık bu ciddi bir vahşettir. Alçaklıktır. Ben babasıyla da görüştüm. Buna göz yummak, görmezden gelmek, hafife almak mümkün değildir. Bu konudaki çalışmalara ilişkin fikrimi ben hep söyledim. Meclisten geçer bana gelirse ben onaylarım." dedi.

Enflasyon tek haneli rakama inecek

Erdoğan ekonomi ile de ilgili büyük iddialar ortaya koyark şöyle dedi:

Enflasyon tek haneli rakama inecek. Bunun müjdesini veriyorum. Birçok sektörde yeniden yükselişe geçildiğini görüyoruz. Aynı şekilde devam edecek. Unutmayın hemşehrilerim. AK Parti varsa hizmet vardır. Bugün açılışını yaptığımız eserler bunun en basit örneğidir. Diyorum ki bir olalım, iri olalım, diri olalım hep birlikte Türkiye olalım. Ve birbirimizi Allah için sevelim.

Trabzon'a 17 yılda 30 milyar liralık yatırım 

17 yılda Trabzon'a toplam 30 milyar liralık yatırım yaptıklarını bildiren Erdoğan, "Niye? Biz bu millete, bu ülkeye aşığız ve yapmaya devam edeceğiz. Dün Artvin'deydim. Yusufeli Barajı'nı şöyle bir görmeye gideyim dedim. 2 milyar 200 milyon kilovat enerji üretimi yapacak hidroelektrik santralinin nasıl yükseldiğini gördüm. Devasa bir tesis. İçme suyu, kullanma, hepsi orada. Artvin'de 7 tane baraj var. Bir barajlar şehri Artvin. Dünyada benzeri yok. Düşünebiliyor musunuz? Türkiye'nin bir numarası, dünyada 3 numara. Böyle bir tesis ve bunu elhamdülillah biz yapıyoruz. Niye? Bu ülkeye yakışır bunlar." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu