Erdoğan ve Macron Video Konferansla Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron video konferansla bir araya geldi.

Güncel 03.03.2021, 00:20 03.03.2021, 00:41
Erdoğan ve Macron Video Konferansla Bir Araya Geldi

 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron video konferansla bir araya geldi. Görüşmeyle ilgili açıklamayı Sosyal medya hesabın telegram üzerinden gerçekleştiren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında, Görüşmesi sırasında ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve küresel konuları ele aldıklarını belirtti.

Erdoğan, Terörle mücadele de dahil olmak üzere pek çok konuda Fransa ile dayanışma içinde hareket etmek estediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

"Bu gece sevgili kardeşim, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir video konferans görüşmesi yaptık. Görüşmemiz sırasında ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve küresel konuları ele aldık. Fransa'nın koronavirüsle mücadelesini yakından takip ettiğimizi söylediğim toplantıda salgında hayatını kaybeden Fransa vatandaşlarına başsağlığı diledim. Sayın Macron'a, Türkiye'de yoğun aşılama kampanyamıza devam ederken, kısıtlamaları kademeli olarak kaldırdığımızı söyledim. Görüşmede, I. François ile Kanuni Sultan Süleyman arasında karşılıklı mektup alışverişi ile kurulan bu dostluğun pek çok zorluk yaşadığını vurgulayarak, işbirliğinin çok ciddi bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorum.

Erdoğan, "Terörle mücadele de dahil olmak üzere pek çok konuda Fransa ile dayanışma içinde hareket etmek istiyoruz." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)