banner434

Eski Emniyet Müdürü Yılmazer’in kızları tutuklandı

FETÖ davalarında adı geçen tutuklu sanık eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in kızları Fatma Saadet Yılmazer ve Rabia Fitnat Yılmazer, “terör örgütü üyeliği”nden tutuklandı.

Güncel 27.03.2017, 21:34
Eski Emniyet Müdürü Yılmazer’in kızları tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında  davadaki  Kararda, eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in kızlarının ByLock kullanıcısı olduklarının tespit edildiği, ev aramalarında G ve K serisi 1 ABD doları ele geçirildiği ifade edildi.

Gözaltına alınan eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızları Fatma Saadet Yılmazer ve Rabia Fitnat Yılmazer, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. 

Savcılığın sevk yazısında, şüpheli Fatma Saadet Yılmazer’in (25) avukatlık yapıyor görünümü altında FETÖ’nün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu belirtildi. Yazıda; “Şüphelinin Fetullah Gülen’in örgütün finansmanını sağlayan Bank Asya’ya mevduat yatırılması hususundaki çağrısı üzerine Bank Asya hesabına para yatırdığı, örgüt yapılanması ile irtibatı olması nedeniyle katılan Çağın Mağdurları Derneğinin yöneticisi olduğu, FETÖ’nün avukatlık yapılanmasında etkin olan Ataol-Küçük Avukatlık ortaklığından paralar aldığı, evindeki aramada örgütsel anlam ve derece ifade eden 1 ABD doları bulundurmak suretiyle FETÖ/PDY üyesi olmak suçunu işlediği” belirtildi.

Şüpheli Rabia Fitnat Yılmazer’in (23) ise henüz hukuk fakültesini bitirmiş olup, Sakarya Barosuna avukatlık stajı için başvurduğu ifade edilerek, bu şüphelinin de ByLock kullanıcısı olduğu, evinde 1 dolar bulunduğu, Ataol-Küçük Avukatlık ortaklığından paralar aldığı kaydedildi. Savcılık, her iki şüphelinin de “terör örgütü üyeliği” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Sulh Ceza Hakimliği kararında, Fatma Saadet Yılmazer’in ByLock kullandığının MİT raporuyla tespit edildiği, FETÖ soruşturması kapsamında firar ve tutuklu bulunan avukatlar Hasan Küçük, Yurtkan Yücel, Ömer Turanlı, Hüseyin Ataol, Kemal Şimşek, Doğan Akkurt ve Nurullah Albayrak ile yoğun bir telefon görüşmesi yaptığının HTS raporlarıyla sabit olduğu belirtildi. Saadet Yılmazer ve şüpheli Fatma Fitnat Yılmazer’in ev aramasında Fetullah Gülen’in bereket getirmesi için verdiği G ve K serisiyle başlayan 1 ABD dolarının bulunduğuna dikkat çekildi. Her iki şüpheli de “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan tutuklandı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)