Alexa

Eski İstanbul Emniyet Müdürü Tahliye Edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tahliye edildi.

Eski İstanbul Emniyet Müdürü Tahliye Edildi

Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın avukatı, Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak müvekkilinin tahliyesini istedi. Talebi değerlendiren mahkeme, Çapkın’ın emekli olması ve mevcut delil durumunu değerlendirerek tahliyesine karar verdi. 

Çapkın’ın avukatı Fahrettin Karagöz tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Müvekkilim sayın Hüseyin Çapkın, 40 yılı aşkın süre milletine sadakatle hizmet etmiş değerli bir devlet adamıdır. Yargıda en başından beri dile getirmeye çalıştığımız gibi; müvekkilimin hayatının hiçbir evresinde bu terör örgütü ve üyeleriyle yasa dışı herhangi bir birlikteliği olmadığı bu kararla tescillenmiştir. Müvekkilim bu süreçte, hayatının her döneminde olduğu gibi sürekli, devletin bekası için dua etmiş, öncelikle Türk adaletine inanmış sonra devlet aklına ve vicdanına güvenmiştir. İnanmakta ve güvenmekte haklı olduğunu görmek hepimizi mutlu etmiştir” denildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hüseyin Çapkın, 3 Eylül 2016 tarihinde çıkarıldığı mahkemece “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmıştı.

YORUM EKLE