Alexa

Eski ÖSYM Başkanı ve 20 Şüpheli FETÖ'den Gözaltına Alındı

Ankara merkezli 7 ilde yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, arasında eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in de bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı. Peki Ali Demir kimdir?

Eski ÖSYM Başkanı ve 20 Şüpheli FETÖ'den Gözaltına Alındı

Fetö soruşturması kapsamında tüm yurtta, 15 Temmuz süreciyle başlatılan soruşturma ve operasyonlar devam ederken, Ankara merkezli 7 ilde  FETÖ soruşturması kapsamında, arasında eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in de bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara merkezli 7 ilde yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, arasında eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in de bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı.

Ali Demir Kimdir?

1959’da Konya’da doğan Ali Demir, 1982 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisansını tamamlayan ve daha sonra İngiltere’deki Loughborough Teknoloji Üniversitesi’nde doktorasını yapan Ali Demir; İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yaptı. İTÜ’de Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri arasında yer alan Ali Demir; Tekstil alanında birçok projede danışmanlık ve TÜBİTAK’ta birçok proje yürütmüştür. Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın ÖSYM Başkanlığından istifa etmesinin ardından, vekaleten ÖSYM Başkanlığı'na vekaleten atanan Prof. Dr. Ali Demir, İngilizce ve Almanca biliyorve İki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 14:56
YORUM EKLE