Esnaf Kurban Bayramına Hazır

Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı’nda beklediği satışı yapamayan esnaf ve sanatkarların Kurban Bayramı için ümitli olduğunu dile getirdi.

Güncel 23.07.2020, 13:21
Esnaf Kurban Bayramına Hazır

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı’nda korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında esnaflarının çikolata, şekerleme ve tatlılar başta olmak üzere tüm satışlarında büyük bir düşüş olduğu için beklenen ciro elde edilemediğini belirterek, "Önümüzdeki Kurban Bayramı’na umutla bakıyor. Kurban Bayramına sayılı günler kala ülke genelinde tüm esnaf ve sanatkarlarımız hazırlıklarını tamamladı. 50 Milyar liralık bir ciro beklediğimiz bu bayramda ülke olarak esnafımıza sahip çıkmalıyız” dedi.

Esnaf vatandaşın talebini karşılamaya hazır!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bayramlar esnafımız için her zaman sevinç kaynağı olduğunu, Ancak geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle esnafımız beklediği satışları elde edemediğini, Ürünler vitrinlerde, raflarda ve depolarda kaldığını, normalleşme sürecinin de etkisiyle Kurban Bayramı satışların artmasını ve piyasanın hareketlenmesini beklediklerini dile getirerek, "Hayvan besicilerimiz kurbanlıkları pazara sürerken bakkaldan manava, fırıncıdan pastacıya, kasaptan kuruyemişçiye, konfeksiyoncudan terziye, berberden kuaförlere kadar tüm esnafımız hummalı bir şekilde çalışarak istenen hijyen şartlarını da yerine getirerek vatandaşların Kurban Bayramı için talebini karşılamaya hazır” diye konuştu.

Esnafın yüzü gülecek!

Ülke genelinde milyonlarca aile, çocukları ve kendileri için bayramlık kıyafet, ayakkabı gibi alışverişler yaparken çarşı pazarda özellikle kolonya, çikolata, şeker, tatlı, kuruyemiş gibi ürünlerin satışlarında Ramazan Bayramına göre büyük bir artış yaşanması beklendiğine işaret eden Palandöken yazılı basın açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"En önemlisi Ramazan Bayramı’nda pamdemi yasakları nedeniyle memleketlerine gidemeyen çok sayıda vatandaş da kara, hava ve demiryolları aracılığıyla aileleriyle özlem gidermek için hareket edecek. Aile büyüklerine hediyeler alınacak. Kurban Bayramı alışverişleri sayesinde çarşı pazardaki canlılık esnafımızın yüzünü güldürecektir. Zor bir dönemden geçen esnafın yüzünün gülmesi için herkes bölgesinde ve çevresindeki esnafa sahip çıkarak bu bayramda mahalenin bekçisi konumundaki küçük esnafın yüzünü güldürmesini bekliyoruz” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık