Etil Alkolün İnternetten Satışı Yasak Değil mi?

Yıllardır süregelen sahte alkol üreticileri özellikle yılbaşı yaklaşırken piyasaya daha çok çıktığını belirten Palandöken, "vatandaşlarımız canından olmamak için bu dolandırıcılara fırsat vermemeli, güvenilir şekilde esnafımızdan alışveriş yapmalı” dedi.

Güncel 19.12.2020, 13:12 19.12.2020, 13:41
Etil Alkolün İnternetten Satışı Yasak Değil mi?

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşı yaklaşırken piyasaya sahte alkol sürenlerin arttığını hatırlattı.  Palandöken, “Yıllardır süregelen sahte alkol üreticileri özellikle yılbaşı yaklaşırken piyasaya daha çok çıkıyor. Vatandaşlarımız canından olmamak için bu dolandırıcılara fırsat vermemeli, güvenilir şekilde esnafımızdan alışveriş yapmalı” dedi.

Geçtiğimiz aylarda İzmir’de 50 kişiye yakın vatandaşın sahte alkolden hayatını kaybettiğini, şimdilerde ise Bursa’dan aynı haberler geldiğini belirten Palandöken, "Mersin, İstanbul, Kırklareli, Zonguldak gibi ülkemizin birçok ilinde yalnızca Ekim ayında 80 kişinin sahte içkiden öldüğü gibi haberler maalesef herkesi üzüyor. Sahte alkol üreten dolandırıcılar herkesin sağlığı ile oynarken, özellikle yılbaşı gibi özel günlerde daha çok meydana çıkıyor. Devletimizin bu konuda çalışmaları ve denetimleri hızla sürerken, vatandaşlarımızın da kendi sağlıkları için bandrollü şekilde esnafımızdan alışveriş yapması gerekiyor” diye konuştu.

ETİL ALKOLÜN SATIŞI İNTERNETTEN HALA DEVAM EDİYOR

Yasak olmasına rağmen etil alkolün internette satışının devam ettiğine dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Etil alkolün yalnızca belirli firmalar tarafından satışına izin verilip, internetten ise satışı tamamen yasaklanmıştı. Fakat halen hem birçok e-ticaret sitesinde hem de sosyal medya uygulamaları üzerinden etil alkol satışları hala devam ediyor. Üstelik yasağa rağmen satış yapan bu kişiler fiyatlarına yasak nedeniyle de zam yaparak müşterilere ölüm tacirliği yapıyor. Çok büyük vergi kayıplarına neden olan bu sahte alkol üreticilerine hiçbir şekilde geçit verilmemeli. Ucuz diye merdivenaltı üretim yapanlar tercih edilmemeli” dedi.

Yorumlar (0)
açık