Evde Kal, Sahile İnme Uyarısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıtası, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi uyarınca, hafta sonlarında, sahillerde bisiklete binen, balık tutan, hava almaya çıkan, yürüyüş ve koşu yapan vatandaşları bilgilendirdi.

Güncel 29.03.2020, 14:53 29.03.2020, 15:13
Evde Kal, Sahile İnme Uyarısı!

İstanbul'da, hafta sonlarında, sahillerde bisiklete binen, balık tutan, hava almaya çıkan, yürüyüş ve koşu yapan vatandaşlar bilgilendirerek, evlerine dönmeleri konusunda uyardı. Koronavirüs salgının yayılma hızının düşürülmesi açısından evde kalmanın önemi konusunda uyarılarda bulunan İBB Belediyesi, Evsizler için yeni barınma alanları oluşturulurken, otogarlar da yolcu otobüsü çıkışlarına kapattı.

 İstanbul’un meydan ve sahillerinde genel olarak koronavirüs önlemlerine uyulduğu görüldü. Kentin amatör balıkçılık ile ünlü Galata Köprüsü, Üsküdar, Arnavutköy ve Karaköy sahillerinin sakindi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca otogarlar da yolcu otobüsü çıkışlarına kapatıldı. Genelgeye göre oluşturulacak kurullardan izin alınmaksızın kentler arası yolculuk yapılamayacak.

EVSİZLERE BARINMA

Alibeyköy Tevfik Aydeniz Spor Tesisi, sokakta yaşayan erkeklerin, Kayışdağı’nda yeni oluşturulan bir barınma evi de kadınların kullanımına açıldı. Evsizler, İBB Zabıtası marifetiyle, tesislere getirilmeye başlandı. Daha önce kullanılan tesisler, koronavirüs salgınından dolayı yeni kabullere kapatıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)