Evlilik programları ile ilgili yasa tasarısı Hızır

Evlilik programları ile ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş; "Bununla ilgili bir yasa tasarısı hazırlandı. Bunu KHK ile de geçirebiliriz” dedi.  

Güncel 16.03.2017, 17:33 16.03.2017, 21:06
Evlilik programları ile ilgili yasa tasarısı Hızır

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Evlilik programlarıyla ilgili sıkıntı olduğunu, RTÜK’e 120 bin şikayet  bulunduğunu, evlilik programlarının şirazesinden çıktığını,  Bununla ilgili bir yasa tasarısı hazırlandığını ifade etti.

RTÜK’ün halkın şikayetleri üzerinden ceza veren ya da uygulama yapan bir kuruluş  olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş;, ”Bununla ilgili bir yasa tasarısı hazırlandı. Bunu KHK şeklinde de geçirebiliriz. Oranın biraz daha zabturapt altına alınması lazım. Biz ilgili kanallara da bunu söylüyoruz. RTÜK’teki arkadaşlar söylüyor. Orada asıl olan kendi kendilerini kontrol eden mekanizmayı kurabilmeleridir. Ama bunu yapamıyorsa, devlet olarak buna seyirci kalmayacağız. Türkiye’nin toplumsal, aile yapısını bozan yayınlara karşı RTÜK gerekli hazırlığını yapacaktır. Bu memlekette çok farklılıklarımız var. Siyasi görüşler, dünya görüşleri,  hayat tarzları bakımından  farklılıklarımız var. Neredeyse 80 milyonun ortak değerlerinden bir tanesi aile değerleridir. Herkes ne kadar farklı düşünürse düşünsün Aile değerlerine büyük şekilde bağlıdır ve aileye çok ciddi bir şekilde saygılıdır. Aileyi ayaklar altına alan, aileyi darmadağın eden aileyi değersiz bir kurum haline getiren bir eğlence mekanizmasına dönüştüren bu programlara her halde seyirce kalmayacağız, önümüzdeki günlerde gerekli düzenlemeler yapılacak” dedi.


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (1)
Nurgul 5 yıl önce
Ben sahsen bu evlendirme pragramlarini isdemiyorum kimin eli kimin cebinde belirsiz yuvalar yikiliyor aileler dagiliyor bunlar ve bunlari benzer pragramlari isdemiyoruz genclere kotu ornek oluyor ailelere kotu ornek oluyor