Facebook'tan Kurumlara Facebook Ve Instagram Eğitimi Verdi

Facebook, Ankara’da düzenlediği eğitim programıyla Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarına platformları aracılığıyla kitleleriyle nasıl daha iyi iletişim kurabilecekleri konusunda eğitim verdi.

Güncel 06.12.2019, 11:37
Facebook'tan Kurumlara Facebook Ve Instagram Eğitimi Verdi

Facebook ve Instagram üzerinden daha etkili iletişim kurabilmeleri için 60’dan fazla kamu kurumuna 5 gün boyunca Ankara’da eğitim verdi.

Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarına platformları aracılığıyla kitleleriyle nasıl daha iyi iletişim kurabilecekleri konusunda eğitim veren Facebook eğitimlerine başta sosyal medya yönetiminden sorumlu yetkililer olmak üzere 400’e yakın kamu çalışanı katıldı.

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departman Başkanı Çağatay Pekyörür, “Facebook sadece Türkiye’deki bireylerin, işletmelerin ve toplulukların değil, aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarının da kitleleriyle bağlantı kurabilecekleri ve etkileşimde bulunabilecekleri bir platform. Biz de bu alandaki sorumluluklarımızın farkındayız. Bu eğitim serisi ile kamu kurumlarına ve çalışanlarına Facebook araçları ve ürünlerini en etkili şekilde kullanabilmeleri adına ihtiyaç duydukları bilgileri ve beceriyi sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Facebook Türkiye Kamu Ortaklıkları Müdürü Burak Karagöl, “Facebook platformları, kamu kurum ve kuruluşlarına vatandaşlara ulaşmaları için büyük bir fırsat sunuyor. Biz de eğitim programımızda bunu en etkili şekilde yapmaya yönelik yöntem ve araçlar üzerinde durduk. Önümüzdeki dönemde benzer ve daha ileri düzeydeki eğitimleri Ankara’da düzenlemeye devam edeceğiz.”
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)