Fatsa'da Bayram Öncesi Grup Yol Sevinci

Güncel 22.04.2021, 13:07
Fatsa'da Bayram Öncesi Grup Yol Sevinci

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Fatsa Belediyesi koordinesi ile Ramazan bayramına kadar tamamlanması planlanan Çöteli, Başköy, Yapraklı ve Dolunay mahallelerini birbirine bağlayan 6 km’lik grup yolun erken bitmesi mahallelerde bayram öncesi sevinci yaşattı.

Yaklaşık bir hafta önce Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Fatsa Belediyesi koordinesinde 4 mahalleyi birbirine bağlayan grup yolda, sıcak asfalt çalışmalarına başlanmıştı. Bahar ayının gelmesi, ekiplerin gayret ve çabaları ile Ramazan bayramında bitirilmesi hedeflenen 6 km’lik grup yolun hızla tamamlanması vatandaşları sevindirdi.

Sıcak asfalt çalışması tamamlan mahalleri Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu ile gezen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Bayram’a 15 gün kala 6 km’lik grup yolun hızlı bir şekilde vatandaşa sunmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

MAHALLE SAKİNLERİ BAYRAMI ERKEN YAŞADI

Mahalle sakinlerinin bayramı erken yaşadığını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Mahalle sakinlerimize “Ramazan Bayramında çifte bayram yaşatacağız” müjdesini vermiştik. Bayrama biter dedik, ekiplerimizin gayret ve çabası ile Çöteli, Başköy, Yapraklı ve Dolunay mahallelerimizi birbirine bağlayan 6 km’lik grup yolu vaktinden önce bitirdik. Bayramdan önce, böyle bir yolu vatandaşımıza hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Öte yandan bahar ayının gelmesi ve havaların güzelleşmesi ile birlikte ilçemizin birçok noktasında yoğun bir şekilde alt yapı yatırımları ve yol yapım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Sırada 3 tane daha grup yolumuz var. İnşallah, haziran ayı sonuna kadar bu 3 grup yolumuzu tamamlayıp, ilçemizdeki ana yollardaki tüm sorunları halletmiş olacağız. Bu noktada memleketimiz için hizmetlerini eksik etmeyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanımız Abdulkadir Hatipoğlu'na ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

“SICAK ASFALT BİZİM HAYALİMİZDİ”

Yapraklı Mahallesi Muhtarı Telat Sor’da “Yolumuzun yapılmasından dolayı öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Fen İşleri Daire Başkanımız Abdulkadir Hatipoğlu’na, Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Ethem Kibar’a, Fatsa Şefimiz Mustafa Karakuş’a, Fatsa Kırsal Hizmetler Müdürümüz Harun Durmaz’a emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başkanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Sıcak asfalt bizim 50 yıllık hayalimizdi. Bunun için çok mücadele ettik. Hayırlısı ile yolumuzu bitirdik. Yapraklı mahallemize, Başköy’ümüze, Çöteli’mize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu bayramda bizler çifte bayram yaşayacağız.” Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)