Feti Yıldız, HaberTürk'te Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, katıldığı HABERTÜRK Türkiye'nin Nabzı programında mahkumların affı ile ilgili önemli konuların altını çizdi. Bazı konularda tepki gösteren Feti Yıldız ceza indirimi konusunda ısrar etti.

Güncel 26.09.2018, 23:17 27.09.2018, 00:26
Feti Yıldız, HaberTürk'te Konuştu

162 bin tutuklu ve hükümlünün yararlanacağı af teklifini TBMM Başkanlığı'na sunan Feti Yıldız, bu akşam HaberTürk kanalında Türkiye'nin Nabzı tartışma programında mahkum ve mahkum yakınlarını sevindiren açıklamalarına devam etti.

Didem Arslan Yılmaz, Türkiye'nin Nabzı'nda, katılımcılarının sorularını cevaplandıran Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız telefon ile bağlandığı programda ceza indiriminin altını çizerek konuya farklı yönlere çekenlere ve yorum yapanlara da tepki gösterdi.

MHP'nin, Bazı Suçlarla İlgili Ceza Sürelerinin Şartlı İndirimi ile Tutuklu ve Hükümlülerin Salıverilmesine Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunulduğunu belirten Yıldız, "Teklif 19 Mayıs 2018 öncesi suçları kapsıyor. Teklif cezalarda 5 yıllık indirimi kapsıyor" ifadelerini kullandı.

Devlet güvenliğine, milli savunmaya, devlet sırlarına, soykırım ve insanlığa ve kasten adam öldürmelere karşı suçlarınkapsam dışı olduğunu söyleyen Yıldız, "Vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar kapsam dışında. İşkence, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar kapsam dışı. Kanunun amacı belli, biz devlete karşı işlenen suçları kapsam dışında tuttuk." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Huriyekalyon 3 yıl önce
Ne olur af çıksın çocuklarımız kavuşsun artik