banner434

banner433

Fetih Nesli 'e-Fetih'te Buluşuyor!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her yıl büyük heyecan ile kutlanan İstanbul’un Fethi ve Kudüs’ün Fethi bu yıl Koronavirüs tedbirleri kapsamında dijital ortamdaki etkinliklerle kutlayacak.

Güncel 28.05.2021, 18:37 28.05.2021, 19:36
Fetih Nesli 'e-Fetih'te Buluşuyor!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 'Fetih nesli e-Fetih’de buluşuyor'  sloganı ile dijital ortamda yapacağı etkinliklerle kutlama programı düzenleyecek.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her yıl büyük heyecan ile kutlanan İstanbul’un Fethi ve Kudüs’ün Fethi, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında dijital ortamda bir dizi etkinlikle kutlanacak. Kutlama programı ‘www.e-fetih.com’ internet sitesinde canlı yayınlanacak. İstanbul’un Fethi ve Kudüs’ün Fethi Programı hakkında açıklamada bulunan AGD yetkilileri, “Dijital ortamlarda aynı stadyumdaymış gibi fethin heyecanını ve coşkusunu göstermiş olacağız” ifadelerine yer verdi..

İstanbul’un Fethi ve Kudüs’ün Fethi kutlamalarını koronavirüs önlemleri kapsamında sanal ortama taşıyan AGD, ‘E-Fetih Programı’ için katılımcılara birçok sürpriz hazırladığı duyuruldu. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in övgüsüne nail olan kumandan ve ordularının anılacağı İstanbul’un Fethi ve Kudüs’ün Fethi programı 29 Mayıs Cumartesi saat 21.00’da ‘www.e-fetih.com’ internet sitesinde canlı yayınlanacak.

FETİH AŞKINI GENÇLERE AŞILAYACAĞIZ

AGD, İstanbul Fethi ve Kudüs’ün Fethi kutlamalarına neden önem verdiklerini şu sözlerle açıkladı; “Fethi kutlamalarının en önemli gayesi, fütuhat ruhunu, fetih aşkını, zulme karşı durma ve zalime engel olma bilincini, her şart altında hakkın yanında yer alma cesaretini genç nesillere aktarabilmektir. Faize dayalı küresel sömürü sistemi bankalar aracılığıyla tüm yeryüzünü tasallutu altına almıştır. Hakkı üstün tutmayan, adil bir düzen için gayret etmeyen, mevcut küresel sömürü düzenine karşı çıkmayan zihinlerin fütuhat anlayışına öncülük yapmaları mümkün olamaz” 

İSTANBUL FETHİ İSLAM’IN AVRUPA’DAKİ VARLIĞININ TEMİNATIDIR

İstanbul’un Fethi’ne dikkat çeken AGD ve MGV açıklamasını şöyle devam ettirdi; “İstanbul’un Fethi, öncelikle İslam’ın yani hakkın batıla galibiyetine en güzel bir timsaldir. İstanbul’un Fethi, yeryüzünde adaletin zulüm karşısında hâkimiyetini perçinlemiştir. Bu muhteşem fetih, İslam’ın Avrupa’daki varlığına teminat olmuştur. İstanbul’un Fethi ile birlikte asırlarca insanlara kan kusturan Bizans ortadan kaldırılmıştır. İstanbul’un Fethi, inanmış bir kumandanın ve onun inanmış askerlerinin karşısında hiçbir engelin dayanamayacağını göstermiştir. Aynı şekilde bu fetih, inancın emrindeki teknolojinin kana, gözyaşına ve katliama sebep değil, bilakis insanlığın hayrına vesile olacağının da bir göstergesi olmuştur” 

Tüm dünya halklarının yeniden fütuhat anlayışını kuşanmış bir neslin öncülüğünde Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ihtiyacı vardır. Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinden dolayı fetih programımızı e-Fetih şeklinde gerçekleştireceğiz. 29 Mayıs Cumartesi Türkiye saati ile 21:00’da dijital ortamlarda aynı stadyumdaymış gibi fethin heyecanını ve coşkusunu sizlere göstermiş olacağız”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)