Alexa

Feyzioğlu'ndan Hakan Çelik programında S-400 çıkışı!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında değerlendirmelerde bulundu.

Feyzioğlu'ndan Hakan Çelik programında S-400 çıkışı!

Hakan Çelik'in programına katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, Erdoğan-Trump görüşmesi ve S-400'ler ile ilgili değerlendirmede bulundu.

"Kimsenin uykusunu kaçırmak için söylemiyorum. Herkesi belki dikkate, belki de biraz katılıma davet etmek için söylüyorum. Türkiye'nin bugün hava sahası Ermenistan füzelerine açık. Ermenistan, küçücük bir ülke ama Ermenistan'ın elinde Türkiye'yi vurabilecek füzeler var." ifadelerini kullanan Feyzioğlu, ABD bildiğiniz bal gibi buz gibi PKK'yı, ama YPG adıyla ortaya koyuyor. Kimi kandırıyor Kendinden başka kimseyi kandıramaz." dedi.

PKK'yı ağır silahlarla Suriye'nin kuzeyinde silahlandırdığını belirten Feyzioğlu, "Yarın öbür gün Füze Savunma sistemlerini vermeyeceğini garanti edebilir misiniz ya da füze saldırı sistemlerini vermeyeceğini garanti edebilir misiniz? Edemezsiniz. Savaş uçağı bile vermeye kalkabilir. Her şey olabilir, yani orada bir devlet kurmak istiyorlar. O devlet kurulduğu zaman, o devletin eline kısa-orta menzilli füze sistemleri de verecekler. Daha da artıracağız diyorlar. Yunanistan Türkiye'yi içlerine kadar vurma gücüne sahip. “Rum kesimine ağır silahlar yeni füzeler göndereceğiz” diye bir açıklama yapıldı." dedi.

Kıbrıs Rum Kesimi’ne satılan silahlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Metin Feyzioğlu “Coğrafya kaderdir, coğrafya uluslararası siyasetin belirleyicisidir. Yunanistan'ı gözünüzün önüne koyun Kıbrıs'ı Güney'den koyun Yunanistan elinde füzeler, Rum Kesimi’nin elinde füzeler Türkiye'ye nasıl sıkıştırıyor. Burada da bir kara Propaganda veya bir yalanı da ortaya çıkaralım, parantez içerisinde. Denilmekte ki “Yunanistan S 300 aldı, ama kullanamıyor. NATO sebebiyle kullanamıyor. Girit’te depoya koydu. Yalan, yalan, yalan. Türkiye ortaya koydu ki, Yunanistan Girit de depoda çürüyor denilen S-300’lerini daha en son tatbikatta kullandı. Demek ki oluyor. Türkiye'ye gelince niye olmuyor” açıklamalarıyla uluslararası politikada ortaya koyulan eşitsizliğe dikkat çekti." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 20:04
YORUM EKLE

banner325