Fikir ve Dava Adamı Dündar Taşer'in Eşi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk milliyetçiği Hareketinin unutulmaz isimlerinden "Büyük Türkiye"nin mimarı Merhum Dündar Taşer'in eşi Asuman Taşer son yolculuğuna uğurlandı.

Güncel 18.12.2016, 16:58 18.12.2016, 18:02
Fikir ve Dava Adamı Dündar Taşer'in Eşi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk milliyetçiği Hareketinin unutulmaz isimlerinden Dündar Taşer'in Eşi Kocatepe camiinde kılınan cenaze namazının ardındanKarşıyaka mezarlığında toprağa verildi.

MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, ailesi, yakınları, Eski Bakanlardan Koray AYDIN, Sadi Somuncuoğlu, Murat Başesgioğlu, Şuayip Üşenmez, MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, MHP Kurucularından Muharrem Şemsek, MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Eski Milletvekilleri Halil İbrahim Oral, Nail Çelebi, Cahit Tekelioğlu, Ali Serdengecti, Ayhan Çevik, Yener Yıldırım, Hasari Güler, Nidai Seven, Mustafa Erdem, Abdurrahman Küçük, Kemalettin Yılmaz, Hayrettin Özdemir, Metin Çobanoğlu,  Mehmet Nacar, Ümit Şafak, Ahmet Bukan, Ali Uzun, Mücahit Himoğlu, Beyhan Aslan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş cenazesine katıldı.katıldı.

Kapsamhaber ailesi olarak Taşer ailesine taziyelerimizi iletiyor Ülkücü hareketin başı sağolsun diyoruz.

Merhum Alparslan Türkeş'in Çok sevdiği Bir Kişilikti Dündar Taşer. Birlikte yol almışlardı. Birlikte çileli yola talip olmuşlardı. Birlikte mücadele etmiş ve zorluklara göğüs germişlerdi.

Dündar Taşer Büyük Adamdı. Taşer'in samimiyeti, davaya bağlılığı her zama örnek olmuştu. Şahsiyetli kişiliği ile ülkcü hareketin örnek alacağı bir şahsiyet olmuştu. Fikirleri bugünde kabul edilen ve ülkücü gençler tarafından heyacanla okunan bir gönül adamı, fikir adamıdır Dündar Taşer.

MHP Genel Başkan Yardımcısı  Dündar Taşer,13 Haziran 1972 gecesi bir trafik kazası sonucunda ebedi aleme göç etmiştir. Geri manevra yapan ekmek kamyonunun arkasından çarpmasıyla ağır bir şekilde yaralanan Taşer , kaldırıldığı Numune Hastane’sinde bütün çabalara rağmen kurtarılamamıştır. Acı haber kısa zamanda tüm Türkiye’ye ulaşmış ve Cenazesi 15 Haziran 1972 Perşembe günü Hacı Bayram Camii’nden kaldırılmıştır.

Başbuğ Alparslan Türkeş’in de Dündar Taşer’e olan sevgisi çok derindi. Taşer’in beklenmedik ölümü üzerine Alparslan Türkeş şu cümleleri söylemiştir:

“Aziz Taşer, ömrünce Türk milletini sevmenin, büyüklüğüne inanmanın sırrına ermiş, hayatının gayesini milletine hizmette görmüş, dünya hırslarına iltifat etmemiş, biç bir mevkinin cazibesine kapılmamış, tam bir Türk Milliyetçisi olarak yaşamıştın. Hayatının gayesi saydığın müşterek ülkümüzün zafere ulaşması uğrunda, birlikte kurduğumuz iman ocağının sönmeden yanacağına ve bir gün milletimizin kara talihinin değiştirileceğine manevi huzurunda söz veriyoruz. Seni dâva arkadaşların ve bütün memleketimiz gelecek yıllarda daha iyi anlayacak ve mânevi şahsiyetinin, takipçisi olduğumuz kutsal dâvamızda bizlere destek olacağına inancımız tamdır.”

Yorumlar (0)
14°
açık