Fuat Köktaş ve Başkan Tok Hakkında Yalan Habere Tekzip!

Aydınlık gazetesi'nin bir anda ortalı karıştıran ve ulusal medyada yer bulan haberine mahkeme "YALAN HABER" dedi. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Yeniden itiraz ederek "TEKZİP EKSİK YAYINLANDI" dedi.

Güncel 13.07.2017, 14:24 13.07.2017, 15:09
Fuat Köktaş ve Başkan Tok Hakkında Yalan Habere Tekzip!

Darbe girişiminin ardından gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra bir daha haber alınamayan Adil Öksüz'le ilgili olarak nerede saklandığı veya kim tarafından saklanıldığı gibi çeşitli iddialardan sonra, mart ayında Aydınlık Gazetesi tarafından şok bir iddia ortaya atılmıştı. Adil Öksüz'ün kaçışında Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un rol aldığı  Aydınlık gazetesinde çarpıcı bir şekilde servis edilmiş ve ulusal medyada yer bulmuştu.

Bunun üzerine İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Aydınlık Gazetesi'nde çıkan iddialar üzerine 'Hodri meydan' diyerek, "Eğer elinizde şahsımla ilgili gündeme getirmiş olduğunuz mesnetsiz iddiayı ispatlayacak bir görüntü veya belge var ise emniyet ve savcılık birimlerine gönderin. Bizim alnımız ak başımız dik" açıklamasını yapmış ve suç duyurusunda bulunmuştu.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı ise bahsi geçen gazetenin Adil Öksüz'ün Samsun'dan yurt dışına kaçırıldığı, Erdoğan Tok'un evinde kaldığı ve bununla ilgili de Erdoğan Tok'un ifadesinin alındığı belirterek olayın yalan olduğunu ifade ederek; "Aydınlık  Gazetesinde yer alan, "Adil ÖKSÜZ'ün Samsun'dan yurt dışına kaçtığı, bu kaçışa Samsun Milletvekili Fuat KÖKTAŞ ile Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un yardım ettikleri, yine Erdoğan Tok'un bu konuda Başsavcılığımızca ifadesinin alındığı, mobese görüntülerinin bulunduğu" şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. " açıklamasında bulunmuştu.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Aydınlık Gazetesi için "Asıl FETÖ'nün yanında onlar var" diyerek şöyle devam etmişti: ''Aydınlık Gazetesinin 26. Mart 2017 tarihli nüshasında manşetten verilen ve her bir satırı iftira, karalama ve itibarsızlaştırma amacı taşıyan ve asla haber değeri taşımadığını düşündüğüm yazıyı hazırlayan ve yayınlayanları şiddetle lanetliyor ve kınıyorum. Gazeteci, haberi doğru kaynaktan almakla yükümlüdür. Gazetecilik kulaktan dolma bilgiler ile yapılamaz. Şantaj, karalama, kirletme, yalan haber, yıpratma gibi unsurları içeremez. Gazeteci kanunlara saygılı, ahlaklı, namuslu, dürüst olmak zorundadır. Bunun yanında hukukumuzun Mecelleden beri değişmez en temel kuralı “MÜDDE’İ İDDİASINI İSPAT İLE MÜKELLEFTİR” kuralıdır. Dayanağı olmayan, müddeisi belli olmayan iddiaya dayalı olarak yazılan yazı esas itibari ile haber bile olmayıp bizim nazarımızda yok hükmündedir. " demişti.

AYDINLIK  GAZETESİNİN  YAKLAŞIK  4 AY ÖNCE İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK VE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞLA İLGİLİ ATTIĞI  İFTİRA DOLU HABERE  MAHKEMEDEN TEKZİP.


Aydınlık Gazetesi haberin yalan olduğunu gazetesinde yer verdiği tekziple duyurdu . Fakat İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AYDINLIK GAZETESİ'nin EKSİK TEKZİP yayınladığı iddiasıyla yeniden itiraz etti.

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Samsun AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş'ı karalayan Aydınlık Gazetesi dünkü sayısında tekzip yayınlayarak yalan haber yaptığını doğrulamış oldu. 

MAHKEMEYE BELGE VE VİDEO SUNAMADILAR!


Aydınlık Gazetesi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un açtığı davada, "Adil Öksüz'ü AKP'li Vekil Kaçırdı" manşetiyle yaptığı yalan  ve düzmece haberin belgesini ortaya koyamadı.  Elinde mobese görüntüsü olduğunu iddia ederek zamanı geldiğinde mahkeme'de sunacaklarını söyleyen Aydınlık Gazetesi yetkilileri, açılan davada ortaya hiçbir belge ve görüntü sunamadı. 

EKSİK TEKZİP YAYINLADI, TOK İTİRAZ ETTİ.


4 ay önce hayal ürünü, ısmarlama haberle kamuoyunu yanıltan sözde aydınlık(!) iftira ve yalanlarıyla Türkiye'nin karanlık yüzü Aydınlık Gazetesi, yayınlamak zorunda olduğu haberin düzeltmesi olan tekzip metnini, gazetenin sadece iç sayfasında yayınlayarak kanunsuz iş yaptı. Yalan haber yayınladığı gibi, tekzibi gazetenin ön sayfası olan manşet bölümünde yayınlamayarak kusur işledi ve eksik tekzip yayınladı.  Tekzibini kanuna uygun bir şekilde yayınlanmamasından ötürü İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, tekzibin ayrıca manşette de yayınlanması için mahkemeye itirazda  bulundu. 

BAŞKAN TOK, "TAKİPÇİSİYİZ, SONUNA KADAR GİDECEĞİZ!"


Aydınlık Gazetesi'nde tekzibin yayınlanması sonrası açıklama yapan Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Adı ‘Aydınlık’ olan ancak yaptığı habercilikle meslek ve insan hakları ilkelerini ayaklar altına alan haberciliği ile Aydınlık Gazetesi, 4 ay önce, kamuoyunu yanıltıcı, kurgulanmış, iftira ve yalanlarla dolu habere imza atmıştı. Şahsımı, Milletvekilimizi ve Yeşilyurt ailesini hedef alan kumpas haberin yayınlandığı ilk gün gerekli işlemleri yaparak Aydınlık Gazetesi'nin ve muhabirinin kanun önünde hesap vermesi için tüm davalarımızı açtık. 'Çamur at, izi kalsın' diyerek, kamuoyunda bizi yıpratmak istediler. Hesapları tutmadı. Biz bu kumpasın, derlenmiş,  kurgulanmış ve uydurma haberin maksadını çok iyi biliyoruz.  Bu işin takipçisiyiz.  Sonuna kadar gideceğiz. " diye konuştu.


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık