Galip Öztürk; İmamoğlu'nu Sert Dille Eleştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Büyük İstanbul Otogarı’nı işletme şeklini eleştiren Galip Öztürk, Otogardan herhangi bir para kazandıklarını sanmıyorum. Orayı bir çiftlik haline getirdiler. " dedi.

Güncel 07.02.2021, 18:49 07.02.2021, 19:34
Galip Öztürk; İmamoğlu'nu Sert Dille Eleştirdi

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Büyük İstanbul Otogarı’nın belediyeye devir süreci konusunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirerek, “Ekrem İmamoğlu geldiği gün ilk yaptığı icraatı sanki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemiş, Otogar Başkanı seçilmiş gibi kendisine karşı muhalif olduğumuzu varsayarak, otogara el koymasıdır” dedi.

Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Galip Öztürk, “Otogardan herhangi bir para kazandıklarını da sanmıyorum. Orayı bir çiftlik haline getirdiler. Belediye olarak belki de şu anda oradan zarar ediyorlar” ifadelerini kullanarak, otogardaki hakları konusunda hukuki sürecin devam ettiğinin belirtti.

Otogar, Topkapı’daki Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği çatısı altında bulunan üyelerin 168 hisse ile kurduklarını belirten Öztürk, Ekrem İmamoğlu’nun siyasi bir tutumla Otogara el koyduğunu  belirten İmamoğlu, "Yap-işlet-devret modelindeki otogara şirketimizin ve derneğimizin 20 milyon dolar yatırım yapma taahhüdü varken, biz Otogara 127 milyon dolar harcadık. Bugün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geldiği gün sanki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemiş, Otogar Başkanı seçilmiş gibi kendisine karşı muhalif olduğumuzu varsayarak ki böyle düşünmesinde de haklıdır, doğrudur, ilk yaptığı icraatı otogar yönetimi ve şirket yönetimi ile masaya oturmadan otogara el koymasıdır. Biz de kendilerini çiçeklerle karşılayarak Otogarı teslim ettik.” dedi.

Otogardaki hakları konusunda hukuki sürecin devam ettiğini vurgulayan Galip Öztürk, Belediye yönetiminin orayı çiftlik haline getirdiğini belirtti. Hukuk sürecinin halen bitmediğini belirten Öztürk, Otogardan herhangi bir para kazandıklarını da sanmadıklarını, Orayı bir çiftlik haline getirdiklerini belirtti. 

Ekrem İmamoğlu’nun kendisine muhalif olduğu gerekçesiyle siyasi bir tutum takındığınıifade eden Galip Öztürk; “Kendisi bu hukuki sürecin sonucu ne olursa olsun fakat siyasi kariyerime katkı olsun bana muhalif duran otobüs sektörü ve Galip Öztürk’e bir hamle yapayım dedi ve yaptı. Bizde kendisini çiçeklerle karşılayarak Otogarı teslim ettik. Hukuk yoluyla mücadelemizi devam ettiriyoruz” dedi.

Kaynak: Habererk

Yorumlar (0)