Galip Öztürk: Veremeyeceğim hesabım yok!

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk ve Samsun yerel medyası Gürcistan'ın Batum kentinde bir araya geldi

Güncel 02.06.2016, 20:27 02.06.2016, 21:56
Galip Öztürk: Veremeyeceğim hesabım yok!

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk ve Samsun yerel medyası Gürcistan'ın Batum kentinde bir araya geldi. İn Tourist otelde akşam yemeğinde basın mensuplarıyla buluşan Öztürk;'Batum'a 200 milyon dolarlık yatırım yaptık. Bütün iş adamlarımızı buraya yatırım yapmaya davet ediyorum' dedi.

VEREMEYECEĞİM HESABIM YOK

Gürcistan'ın Batum kentinde Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk'e ait İn Tourist otelde akşam yemeğinde bir araya gelen gazeteciler Öztürk'e merak edilenleri sordu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte bütün sorulara açık cevap veren  Öztürk; 'Benim saklayacağım ya da cevap veremeyeceğim hiç bir soru olamaz. En büyük üzüntüm kendi ülkemde büyük haksızlıklara uğradım.'Bunda da bir hayır vardır' deyip sabırla ve metanetle yargının vereceği kararı bekliyorum.' dedi.

Cumhurbaşkanını başarılı bulduğunu belirten Öztürk,  paralel payla ilgili bir soruya cevap vererek, en büyük gücün devlet olduğunu bu gücün üzerinde başka bir gücün olamayacağını ifade ederek, paralel yapı olarak addedilen cemaatin alt yapısıyla hiçbir probleminin bulunmadığını belirtti.

200 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Samsun'a ve ülkesine yatırım yapmaktan büyük bir haz duyduğunu ve bundan sonra da hem Türkiye'de hem de yurt dışında yatırımlarının devm edeceğini belirten Öztürk;'Ben iş yapmayı seven bir insanım. Hayatım büyük mücadelelerle geçti. Şu anda Batum'a 200 milyon dolarlık yatırım yapıyoruz ve yaptığımız yatırımların büyük bir kısmı bu sene bitecek. Burada hem istihdam sağlıyoruz hem de Samsunlu firmalara ihracaat yapma imkanı veriyoruz.' şeklinde konuştu.ÇOCUKLARIMLA GURUR DUYDUM

Metro Holding olarak geçtiğimiz günlerde otobüste muavinin yapmış olduğu çirkin olayla ilgili konuşan Öztürk;'Çok talihsiz bir olaydı. Özellikle yönetim kurulu başkanımız aynı zamanda kızım Çiğdem hanım süreci çok iyi yönetti. Kendisi de bir kadın olarak bu işin peşini bırakmadığı gibi muavinin sorgulanmasını ve yaptığı hareket nedeniyle tutuklanmasını sağladı. Çocuklarım şirkette çok başarılılar asla beni aratmıyorlar. Onlarla ne kadar gurur duysam azdır.' dedi.

SAMSUNSPOR'A SAHİP ÇIKILMALI

Samsunspor'la ilgili konuda düşüncelerini söyleyen Öztürk;'Ben çocukluğumda radyodan Samsunspor'un maçlarını dinleyerek büyüdüm. Yani bu takıma aşık bir insanım. Kulübümüze bu zamana kadar büyük katkılar yaptığıma inanıyorum. Asla pişman değilim ancak zaman zaman Samsunsporla ilgili haksız ithamlara maruz kaldığımı düşünüyorum. Yine de her şey helal olsun. Samsunspor'un tek kurtuluşu şehrin kendi takımına topyekün sahip çıkmasından geçiyor.' diye konuştu.

SAMSUN MEDYASI ÇOK GÜÇLÜ

Medyayı çok önemsediğini dile getiren Öztürk sözlerini şöyle tamamladı:'Buraya kadar gelip şahsımı ziyaret etmenizden büyük bir mutluluk duydum. Samsun yerel medyası bana her zaman sahip çıktı. Bundan dolayı sizlere müteşekkirim. Yerel medyası buradan sürekli takip ediyorum. Şehrimizin gerçektende çok güçlü bir medyası var. Bu da beni mutlu ediyor. tek isteğim insanları yargılamadan ve tek taraflı habercilik yapılmasın. Hepinize teşekkür ediyorum'

 

Yorumlar (0)