Alexa

Galip Öztürk’ten Afrin Şehidine Vefa...

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Samsun Havzalı şehitlerinden Hüseyin Şahin’in ve annesi Behiye Şahin’in hayat hikayelerinden oldukça etkilendiğini belirterek, Afrin şehidi Hüseyin Şahin için büyük bir vefa örneği gösterdi.

Galip Öztürk’ten Afrin Şehidine Vefa...

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Afrin şehidi Hüseyin Şahin için büyük bir vefa örneği göstererek, şehidin Havza’da yaşayan annesine daire hediye edeceğini ifade etti.

Öztürk'ten Kahraman Mehmetçiğe Vefa

Galip Öztürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye’nin Afrin kentine 20 Ocak günü başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan askerleri andı. Öztürk yaptığı açıklamada,"Ülkemizin güvenliğini sağlamak için sınır ötesi harekat başlatan ordumuzun Afrin’de verdiği büyük mücadele kapsamında, vatan toprakları için şehit düşen kahraman Mehmetçiğe, Allah’tan rahmet ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öztürk, Behiye Anne’ye, Havza’da Ev Hediye Etti

Öztürk, ayrıca, Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın, Samsun'un ilçesi ;Havza’lı şehitlerinden Hüseyin Şahin’in ve annesi Behiye Şahin’in hayat hikayelerinden oldukça etkilendiğini belirtti. Galip Öztürk, Bitlis’in Tatvan Komando Taburu'nda görevliyken Zeytin Dalı Harekatı için Afrin’e giden ve burada çıkan çatışma sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin’in annesi Behiye Şahin’in bir nebze de olsa yüzünü gülümsetmenin önemine dikkat çekti.

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Şehidin Havza’nın Yenice Mahallesi’nde, köy evinde tek başına yaşayan yaşlı annesinin bundan böyle sıcak bir yuvası olmasını temenni ettiğini belirterek, Behiye Anne’ye, Havza’da rahat şekilde yaşayabileceği kaloriferli bir daire hediye edeceğini belirtti.

Öztürk, Mehmet Akif Ersoy’un, “Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, sana aguşunu açmış bekliyor peygamber” dizelerindeki müjdesini de hatırlatarak: “İnşallah kahraman şehitlerimiz bizden razı olurlar” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 00:56
YORUM EKLE

banner325