banner434

Gamze Sırmalı'dan İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümü Mesajı

Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Gamze Sırmalı Karabulut, İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Güncel 12.03.2022, 17:25 12.03.2022, 21:10
Gamze Sırmalı'dan İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümü Mesajı

İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Gamze Sırmalı Karabulut, "Büyük şair, Mehmet Akif, İstiklal Marşıyla milletimizin hürriyet mücadelesini ve ezelden ebede yürüyüşünü destanlaştırmış ve herkesin hislerine tercüman olmuştur." dedi.

Gamze Sırmalı Karabulut; 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, İstiklal Marşımzın ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşayacak milletimizin İstiklal Mücadelesinin simgesi ve bağımsızlığımızın sembolü olduğunu ifade etti.

İstiklal Marşının, İstiklal elde edilinceye ve hürriyet kazanılıncaya kadar mücadele azminin ifadesi ve Türk milletinin vatanına ve hürriyetine göz dikenlerle mücadelede kararlılığın ilanı olduğunu belirten Sırmalı Karabulut; "Bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünü kutluyor ve Milli Şairimiz Mehmet Akif ERsoy'u şükran, rahmet ve minnetle anıyoruz." 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)