Gazzeli Çocukla Yalnız Bırakılmadı

Türkiye, Ramazan Bayramı’nda Gazze halkını yalnız bırakmadı. Filistin halkının acil insani ihtiyaçları için Başbakanlık AFAD koordinasyonunda 11 bin ton insani yardım malzemesi hazırlandı.

Güncel 12.07.2016, 14:16
Gazzeli Çocukla Yalnız Bırakılmadı
Çocuklar için en az gıda kadar acil olan oyuncaklar ve bayramlık kıyafetler de Ramazan Bayramı’nda Filistinli çocukların yüzünü güldürdü.

Acil gıda yardımına ihtiyaç duyan Filistin halkı için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda hazırlanan 11 bin ton insani yardım malzemesi, Mersin Limanı’nda Gazze için demir aldı.

AFAD, Türk Kızılayı, Toprak Mahsulleri Ofisi ve bir özel kuruluşun desteği ile hazırlanan yardımların değeri 25 milyon TL’yi buldu.
Yardımların içeriğinde neler var?

Yardımları taşıyan Lady Leyla gemisine yüklenmesi devam eden insani yardım malzemeleri; 10 bin 104 oyuncak, bin 500 bebek bezi, 13 bin 755 gıda kolisi, 5 bin ton un, 3 bin ton şeker, 2 bin ton pirinç, 500 ton ayçiçek yağı, 100 bin giysi ve 20 bin ayakkabıdan oluşuyor.

Türkiye’nin insani yardımlarını taşıyacak olan Lady Leyla isimli gemi, Temmuz’un ilk gününde Mersin limanından demir aldı ve rotasını İsrail’in Aşdod limanına çevirdi.
AFAD Başkanvekili Mehmet Halis Bilden başkanlığındaki AFAD insani yardım ekibi tarafından karşılanan insani yardım malzemeleri, Türk ve Filistin Kızılayları aracılığı ile Gazze halkına ulaştırıldı.

Çocuklara acil yardım

Çocuklar için en az gıda yardımı kadar önem taşıyan oyuncaklar ve bayramlık kıyafetler de unutulmadı.

Hazırlanan oyuncaklar Ramazan Bayramı’nda Filistinli çocukların yüzünü güldürdü. Aynı zamanda çocukların hayatlarının normalleşmesine de katkıda bulunmuş olacak.
Gazzeli çocuklar bağışlanan 100 bin giysi ve 20 bin ayakkabı ile bayramı yeni kıyafetler ile karşıladı.

Kaynak: AFAD

Yorumlar (0)