Genel Başkan Kahveci; 1 Mayıs’ı Samsun’da kutlayacağız!

Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi tarafından Samsun'da düzenlenen toplantıya Türk Sağlık-Sen ve Türk Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'de katıldı. Genel Başkan Kahveci, Paralel yapıya asla müsade etmeyeceklerini söyledi.

Güncel 27.01.2019, 12:47 27.01.2019, 13:44
Genel Başkan Kahveci; 1 Mayıs’ı Samsun’da kutlayacağız!

Türkiye'nin en büyük sendikalarından birisi olan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Sasmsun Türk Sağlık-Sen tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Genel Başkanı Önder Kahveci burada yaptığı konuşmada, Devletin ve kamunun içerisinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceklerini ifade ederek adeta gündeme damgasını vurdu. Ayrıca Genel Başkan; Kahveci, Milli Mücadelenin 100. Yılında 1 Mayıs’ı Samsun’da kutlayacaklarını belirtti

SAĞLIK SEN OLARAK SAMSUN'DA EN ÇOK ÜYE YAPAN EN BAŞARILI İLLER ARASINA GİRDİK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi tarafından  düzenlenen kahvaltılı programa, Samsun ve çevre illerden sendika üyeleri de katıldı. Toplantının açılışında konuşan Türk Sağlık-Sen Samsun İl Başkanı Erdoğan Çakmak burada yaptığı konuşmada sendikacılığın önemine dikkat çekerek, önemi olanın sayı çoğunluğu değil yapılan işlerin önemli olduğunu belirtti. Başkan Çakmak, Türk Sağlık-Sen olarak Samsun'da en kısa zaman içinde yetkili sendika olarak faaliyetlerine devam edeceklerini belirterek, bu zamana kadar dediklerini yaptıklarını, Türkiye'de yaklaşık beş yıldır en fazla üye yapan iller arasına girdiklerini ve çok başarılı adımlar attıklarını dile getirdi.

1 MAYIS'I SAMSUN'DA KUTLAYACAĞIZ!

Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak’ın açılışını yaptığı toplantıda Genel Başkan Önder Kahveci işyeri temsilcilerine seslenerek kamu ve sağlık çalışanlarının gündeminini değerlendirdiği toplantıda, milli mücadelenin 100. Yılında 1 Mayıs’ı Samsun’da kutlayacaklarını belirtti. Kahveci; “2019 yılında Milli Mücadele 100 yaşında. Biz de Türkiye Kamu-Sen olarak 1 Mayıs’ı milli mücadelenin, bağımsızlık ateşimizin ilk adımının atıldığı Samsun’da kutlayacağız. Hem ecdadımızı yad edeceğiz. Hem de geleceğe dair beklentilerimizi ve ümidimizi ifade edeceğiz. “ dedi. 

ÖNDER KAHVECİ: PARALEL YAPIYA MÜSADE ETMEYECEĞİZ

Türk Kamu-Sen Genel Başkanı Türk Sağlık-Sen ve Önder Kahveci, “Devletin ve kamunun içerisinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullanarak, Kamuda ehil ve liyakatla adaleti öne çıkaracak yönetici atama usul ve esaslarını hükümet yetkilileriyle birlikte yapabileceklerini anlattı. Kahveci, “Artık, ‘Senin adamın, benim adamım, senin sendikan, benim sendikam’ davasının önüne geçelim. Türkiye bunu taşıyabilecek süreçte değil. İşte 2016’da yaşadığımız hain darbe girişimi var. Bu adamlar devletin bütün imkanlarını nasıl ele geçirdiler. Sonra geldiler, devletimizin, milletimizin, ülkemizin geleceğine kastettiler. Öyleyse bizim hakkaniyetli bir sistem oluşturma zorunluluğumuz var. Devletin içinde, kamunun içinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceğiz. Eğer böyle yapmazsak çalışanın umutlarını tüketmiş oluruz." dedi.

Çalışan insanların kendi bilgi, beceri ve birikimiyle yönetici olma şansını görmezse motivasyonlarının düşeceğini belirten Kahveci; "Biz 21. yüzyılın Türkiye’sini hedeflere taşıyacaksak, devletteki yapılanmayı sağlıklı bir düzene oturtmamız lazım. Hiçbir unsurun devletin içerisinde güç oluşturmasına asla müsaade etmemeliyiz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)