Alexa

Genel Başkan Koncuk, Referandum Sonucunu Değerlendirdi

Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendiren 2017 referandum sonuçları ile ilgili Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Koncuk, Referandum Sonucunu Değerlendirdi
banner327

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, referandum sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede; "Yeteri kadar bölen bir üslup kullanıldı, artık kucaklaşma zamanı" diye açıklama yaptı

Koncuk; "Dünya görüşümüz ne olursa olsun, biz hep birlikte Türk Milletiyiz" diyerek, artık referandumun bittiğini, sonucun hukuken tartışılsada kararı YSK'nın vereceğini ve şu an kucaklaşma zamanı olduğunu belirtti.
 

İsmail Koncuk açıklamasını şöyle devam ettirdi:
 
Resmi olmayan sonuca göre,  %51 Evet, % 49 Hayır görünmektedir.Bu, ülkenin ikiye bölünmesi değil, demokratik bir sonuç olarak görülmelidir. Sonucu cumhuriyetle hesaplaşmak olarak yorumlayan densizlere fırsat verilmemelidir.Cumhuriyet büyük bedel ödeyerek oluşturduğumuz sistemdir. Tüm siyasi partilerimiz, tüm STÖ'ler evet ya da hayır,neyi desteklemiş olursa olsunlar, ayrıştırıcı üslup ve yaklaşımlardan uzak durmalıdır. Sonucu yenmek ya da yenilmek olarak algılamak kökten yanlıştır.Neticede, dünya görüşümüz ne olursa olsun "Biz hep birlikte Türk Milletiyiz." Bu anlayışla herkes sonuçları gurur yapmadan değerlendirmeli, aklı selim bir anlayış içinde olmalıdır.Sonuç herkes için hayırlı olsun"

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 17:51
YORUM EKLE