Alexa

"Genel veya Özel Af ilanını İçeren Kanun Tasarı ve Teklifleri" Değişti

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığına sundu. Teklife göre, Genel veya özel af ilanını içeren kanun tekliflerinde değişiklik oldu.

"Genel veya Özel Af ilanını İçeren Kanun Tasarı ve Teklifleri" Değişti

AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Anayasa'da yapılan değişikliklere uyum sağlamak amacı taşıyan TBMM İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Genel veya özel af ilanını içeren kanun teklifleri şöyle;

"Ölüm cezalarının yerine getirilmesine dair kanun tasarıları ile genel veya özel af ilanını içeren kanun tasarı ve teklifleri" başlıklı TBMM İçtüzüğü'nün 92'nci maddesi, "Genel veya özel af ilanını içeren kanun teklifleri" şeklinde değiştirildi. 

Teklife göre, genel veya özel af ilanını içeren tekliflerin Genel Kurul'da kabulü, TBMM üye tamsayısının beşte üç çoğunluğunun kararı ile mümkün olacak. 

Gerekli çoğunluk, söz konusu tekliflerin afla ilgili maddelerinde ve tümünün oylamasında ayrı ayrı aranacak. Teklif hakkında verilen genel veya özel af ilanını içeren değişiklik önergesinin kabulü halinde, kabul için gerekli beşte üç çoğunluğun tespiti için bu önergenin oylanması açık oylama suretiyle tekrarlanacak.

DİĞER DEĞİŞEN MADDELER ŞÖYLE

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 22:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevi n alakus
Nevi n alakus - 8 ay Önce

Sn.reisim çok madurum 81.82 maduruyum çok kötü günler geçiyorum kapsamlı eşit yasa bekliyoruz saygılar madur anne

Elif
Elif - 8 ay Önce

81.ve 82. Maddesine de af verilsin. Suçsuz yatanlar var içeride. Evlatlarimiz için son bir şansı bütün kader mahkumlarına hakediyor.

Kerime
Kerime - 8 ay Önce

Artık dayanacak gücüm kalmadı

sevda
sevda - 8 ay Önce

81 madde suçsuz yere yazık adalet sistemine yazık delillerimiz oldugu halde günahsız suçsuz insAnlar var ya görmemezlikten gelemessiniz bunları

Gül
Gül - 8 ay Önce

Lütfen 81 de dahil edilsin kapsam dışı kalmasın daha öncede kapaam dışı bırakılmıştı eşitlik ilkesine aykırıdır bu eşit adalet istiyoruz artık duyun sesimizi

Sevdat aslan
Sevdat aslan - 8 ay Önce

15 temmuzda onlarca masumun ölmesine sebep olanlar kandirildik deyip milletten af istedi bir gün bile ceza yatmadilar, oysaki iceridekiler yıllarca ceza yatıyorlar yaptıkları hatanın farkına çoktan vardılar devletimizin de ona. Var buna yok edemeden eşit olarak onlara bir şans vermesi şarttır ancak yapılması gereken mahkumlar dışarıya çıkar çıkmaz iş sahibi edilmelidir eğer sallanır dislanirlada mecbur suça yonlenecekledir yüce rabbim bağışlayandır bizlerde insana insan olduğu için deger verip gereğini eşit olarak yapmalıyız yapılmazsa bu ülkede insan hakları diye birşey yoktur

alattin ocakci
alattin ocakci - 8 ay Önce

artık verecekseniz verin şu yasayı
millet perişan olmus

Gül özel
Gül özel - 8 ay Önce

TCK her maddede mağdur var kapsam geniş tutulsun yasa çıktı çıkacak diye beklemekten yorulduk mahkumların psikolojisi çok kötü durumda biz yakınlarınında öyle ceza içinde ceza çeker hale geldik bir an önce bu sorun çözülmeli umutlar çok yüksek umutlarımız kırılmasın artık tek istediğimiz yeni bir sayfa yeniden aile olabilmek çocuklarımız için son bir şans verin