Gökçek, Mimarlar Odasını Mahkemeye Verdi Ve...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: "Mimarlar Odası'nı savcılığa verdik. Gitsinler orada açıklasınlar, Anıtkabir konusunda insanları niye kışkırttıklarını" dedi.

Güncel 25.07.2017, 16:42 25.07.2017, 16:55
Gökçek, Mimarlar Odasını Mahkemeye Verdi Ve...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Anıtkabir'deki imar planı düzenlemeleriyle ilgili vatandaşları gerçeklerle ilgisi olmayan bilgilerle kışkırttığı gerekçe göstererek, Ankara Mimarlar Odası'nı savcılığa verdiklerini belirterek, "Şimdi gitsinler orada açıklasınlar, insanları niye kışkırttıklarını" dedi.

HERKESİ BEKLİYORUZ


Bir radyo programına bağlanan Gökçek, terör olayları nedeniyle 3 yıldır yapılamayan Uluslararası Ankara Festivali'nin bu yıl 29 Ağustos'ta başlayacağını belirterek, "Ortalık sakinleşince yapmaya karar verdik. Hasrete son verelim dedik. Cumartesi başlayıp, 9 gün sürecek. Çok kapsamlı, çok eğlenceli bir festival olacak. Özellikle çocuklar için bol bol eğlence alanları olacak. Hayvanat bahçesinde çok mutlu olacaklar. Özellikle tatile gidemeyenler için çok güzel olacak. Herkesi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Gökçek, Ankara Mimarlar Odası'nın ortaya attığı "Anıtkabir imara açılıyor" iddialarıyla ilgili sorusuna, bu konunun ideolojik olarak ortaya atıldığını ve tamamen yalan yanlış bilgiler olduğunu ifade ederek, "Bu iddiaları ortaya atan, başta Mimarlar Odası ve onun peşinden giden CHP milletvekilleri ile diğerlerini dava ettik" dedi. 
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu