Gönlümüzde Bayraklaşan Ülkücü!

Metin Tokdemir gittiği her yerde ilgiyle izleniyordu. Konferans için geldiği Samsun'da karşılaşmış ve sohbet etme fırsatını yakalamıştık.

Güncel 10.12.2015, 15:32 24.07.2016, 21:04
Gönlümüzde Bayraklaşan Ülkücü!

Metin Tokdemir gittiği her yerde ilgiyle izleniyordu. Konferans için geldiği Samsun'da karşılaşmış ve sohbet etme fırsatını yakalamıştık. Her konuda kendini yetiştirebilmiş derinliği olan bir ülkücüydü. Ülkücülükle yatıp ülkücülükle kalkan Tokdemir, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Başkan yardımcılığı daha sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Ali Metin Tokdemir, aynı zamanda çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaptı. 

Tokdemir, Ülkücü harekete hemen hemen her sahada emek verdi. Taze bir fidan gibi üzerine titrediği Türk gençliğinin milli ve manevi değerler etrafında yetişmesi için canını dişine takarak adeta serden geçmiştir.

Tokdemir çalışkan, dürüst ve parlak bir yıldız gibiydi. 

Ömrünün baharında gençliğin eğitimi için büyük bir seferberlik başlatan Metin Tokdemir, haftanın yarısını şehir dışında konferanslarda, seminerlerde ve eğitimlerde geçiriyordu.

Türk milletini müreffeh yarınlara taşımak uğrunda Türk-İslam ülküsünü bayrak edinen Metin Tokdemir; Türk-İslam ahlâkını bünyesinde barındıran taraflı tarafsız herkesin imrenerek baktığı, örnek ve mümtaz şahsiyetti.
Sabır, azim ve kararlılık timsali Ali Metin Tokdemir, milletvekili olarak aziz Türk milletine hizmet etmeye karar verdikten kısa süre sonra Karadeniz’in vatansever insanlarıyla kucaklaşmak için çıktığı geziden dönerken Maçka ilçesine bağlı Başarköy yakınlarında geçirdiği elim trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede 8 Aralık 1995 tarihinde, 36 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuştu.

ALİ METİN TOKDEMİR KİMDİR?
1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Ali Metin Tokdemir, ilk ve orta öğrenimini vatan toprağının muhtelif bölgelerinde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Tokdemir, yüksek tahsilini sürdürdüğü yıllar boyunca Ülkücü hareketin pek çok kademesinde yaptığı görevlerle Türk milliyetçiliğine büyük hizmetlerde bulunmuştur.

8 Aralık 1995 tarihinde 36 yaşında, geçirdiği elim trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
 

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Metin Tokdemir'i rahmetle anıyoruz!


R.Çağlar
 

Yorumlar (0)